Daniel Dreyer

Dumni ze swoich nowych książek mogą być autorzy z Grudziądza

- Trzeba spopularyzować wiedzę o biskupie - mówi Kazimierz Trybulski z egzemplarzem powieści historycznej  „Chrystian” . Fot. Zbiory Kazimierza Trybulskiego - Trzeba spopularyzować wiedzę o biskupie - mówi Kazimierz Trybulski z egzemplarzem powieści historycznej „Chrystian” .
Daniel Dreyer

Właśnie ukazały się dwie pozycje książkowe, które powstały dzięki miejskim stypendiom artystycznym. Pierwsza to wspomnienie Grudziądzkiej Spółki Literackiej „Trynka”, a druga to powieść „Chrystian”.

Literaci to twórcy, którzy najczęściej znajdują się w gronie stypendystów otrzymujących miejskie wsparcie na swoje projekty.

Wspomnienie „Trynki”

Wśród osób, które otrzymały stypendia w ostatnim rozdaniu, w lutym bieżącego roku, jest Wiesław Hawełko-Wizo. Teraz ma już w dłoni książkę „Grudziądzka Spółka Literacka Trynka. Remanent 84,85”, na której wydanie otrzymał 2,5 tys. zł z budżetu miasta.

Literaci to twórcy, którzy najczęściej znajdują się w gronie stypendystów otrzymujących  miejskie wsparcie na swoje projekty.  Kto otrzymał stypendia? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.