Daniel Dreyer

Dumni ze swoich nowych książek mogą być autorzy z Grudziądza

- Trzeba spopularyzować wiedzę o biskupie - mówi Kazimierz Trybulski z egzemplarzem powieści historycznej  „Chrystian” . Fot. Zbiory Kazimierza Trybulskiego - Trzeba spopularyzować wiedzę o biskupie - mówi Kazimierz Trybulski z egzemplarzem powieści historycznej „Chrystian” .
Daniel Dreyer

Właśnie ukazały się dwie pozycje książkowe, które powstały dzięki miejskim stypendiom artystycznym. Pierwsza to wspomnienie Grudziądzkiej Spółki Literackiej „Trynka”, a druga to powieść „Chrystian”.

Literaci to twórcy, którzy najczęściej znajdują się w gronie stypendystów otrzymujących miejskie wsparcie na swoje projekty.

Wspomnienie „Trynki”

Wśród osób, które otrzymały stypendia w ostatnim rozdaniu, w lutym bieżącego roku, jest Wiesław Hawełko-Wizo. Teraz ma już w dłoni książkę „Grudziądzka Spółka Literacka Trynka. Remanent 84,85”, na której wydanie otrzymał 2,5 tys. zł z budżetu miasta.

Literaci to twórcy, którzy najczęściej znajdują się w gronie stypendystów otrzymujących  miejskie wsparcie na swoje projekty.  Kto otrzymał stypendia? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Jestem lokalnym patriotą, fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki i miłośnikiem górskiej turystyki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.