Druhowie OSP wybrali

Czytaj dalej
Fot. Mirosław Kowalski
Jolanta Młodecka

Druhowie OSP wybrali

Jolanta Młodecka

W nowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Płowcach zwołano Walne Zebranie Sprawozdaczo-Wyborcze.

Druhowie wysłuchali sprawozdania z działalności jednostki w ubiegłym roku, ocenili je pozytywnie i postanowili udzielić absolutorium ustępującemu zarządowi.

Następnie na pięcioletnią kadencje wybrali nowy zarząd i komisję rewizyjną. Prezesem ponownie wybrano Tadeusza Acalskiego, funkcję pierwszego wiceprezesa i naczelnika powierzono Henrykowi Dolacie, stanowiskiem sekretarza obdarzono Radosława Linowieckiego, a gospodarzem jednostki został Stanisław Waszak. W skład zarządu weszli: Marek Piernik, wiceprezes i Jacek Olejniczak. Nad kasą jednostki będzie czuwał skarbnik Andrzej Waszak. W skład komisji rewizyjnej weszli: Marek Kurtysiak - przewodniczący oraz Zbigniew Serdak i Zygmunt Olejniczak.

Podczas obrad druhowie przyjęli w swoje szeregi nowych członków. Omówiono również stan przygotowań do obchodów stulecia jednostki, która przypada w 2017 roku oraz o włączeniu się strażaków w przygotowania do wydania albumu fotograficznego dotyczącego Płowiec.

- Jesteśmy jedną z najstarszych jednostek ochotniczej straży w naszym powiecie, za dwa lata będziemy obchodzić stulecie - mówi prezes Tadeusz Acalski. - Starannie się do tego jubileuszu przygotowujemy. W naszej jednostce jest dwudziestu pięciu druhów, trzech członków honorowych oraz osoby wspierające.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.