Drugi ogólniak i ZSP nr 1 z Chojnic mają tarcze

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Drugi ogólniak i ZSP nr 1 z Chojnic mają tarcze

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Po raz kolejny drugi ogólniak z Chojnic, często nazywany „nowym”, okazał się najlepszy z naszego regionu w rankingu miesięcznika „Perspektywy”.

„Srebrna Tarcza” to znak jakości, który II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa otrzymało już po raz kolejny za wysokie miejsce w rankingu liceów ogólnokształcących. II LO w Chojnicach zajęło 264. w kraju oraz 18. w województwie pomorskim. - Ogromnie się cieszymy z tego wyniku. Obawialiśmy się trochę tej nowej matury, ale okazało się, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania - skomentowała dyrektorka II LO Maria Kallas. Najlepsze w województwie okazało się III LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Trójmiasto opanowało zresztą całą pierwszą piątkę rankingu.

W pierwszej pięćdziesiątce rankingu wojewódzkiego znalazło się jeszcze Katolickie LO z Chojnic (w rankingu ogólnopolskim jest za pierwszą klasyfikowaną pięćsetką).

W kujawsko-pomorskim najlepszą szkołą ogłoszono Liceum Akademickie UMK w Toruniu. Z naszych szkół najwyżej znalazło się LO im. Nowodworskiego w Tucholi (30 miejsce w województwie). 37. miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące z Tucholskiej Szkoły Realnej. 46. miejsce przypadło LO im. J. Korczaka w Więcborku, a 49. LO im. T. Kotarbińskiego w Sępólnie. Szkoły te znalazły się poza 500. w Polsce.

Powody do radości mają też w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. Szkoła z ulicy Kościerskiej zajęła 12. miejsce w rankingu wojewódzkim techników, 220. w Polsce i zdobyła „Brązową Tarczę”. Na 24. miejscu uplasowało się Technikum im. Stefana Bieszka w ZS w Chojnicach, 33. - Technikum nr 2 w Chojnicach.

Wśród techników z kujawsko-pomorskiego najwyżej znalazło się (na 18 miejscu w województwie i 266 w Polsce) Technikum Leśne im. Adama Loreta w ZSL w Tucholi. 21. miejsce (283) zajęło Technikum w CKZiU w Więcborku. 27. miejsce to lokata Technikum w ZSLiA w Tucholi. Na miejscach 31 i 34 znalazły się jeszcze technika z ZSP w Sępólnie i z ZSLiT w Tucholi.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.