Drugi Art Ino Festiwal za nami. Oj, działo się!

Czytaj dalej
Fot. Dominij Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Drugi Art Ino Festiwal za nami. Oj, działo się!

Dominik Fijałkowski

Już po raz drugi inowrocławska Królówka zamieniona została w parasolową aleję, a to oznacza, że w mieście odbywał się Art Ino Festiwal.

Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy organizatorzy postanowili, że będzie ona cykliczną. W miniony piątek zaprosili więc inowrocławian do nocnego kina pod chmurką, na Rynku. Odbyła się tam projekcja obsypanego nagrodami filmu „Zjawa”. Mimo chłodu, z oferty skorzystała duża grupa kinomanów.

Sporo w ramach Art Ino Festiwalu działo się w sobotnie popołudnie. Najmłodsi mieli okazję wysłuchać w tramwaju legend kujawskich. Natomiast na Rynku zgotowano im prawdziwy festiwal baniek mydlanych. Każdy miał natomiast okazję stworzyć graffiti oraz zapozować rysownikowi i otrzymać własną karykaturę. Odbywał się oryginalny wyścig rowerowy.

Pedałując uruchamiało się mechanizm, który przechylał kubek z wodą. Trzeba było zrobić wszystko, by ją wypić i nie dać się oblać. Na Rynku i Królówce prezentowali się szczudlarze. Była okazja posłuchać na żywo bluesa.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.