Druga porażka z rzędu

Czytaj dalej

Porażka z Kotwicą przed tygodniem przerwała na dobre passę akademików. Tym razem zostali wysoko pokonani przez rezerwy Asseco w Gdyni.

O porażce akademików - zresztą drugiej w sezonie z tym rywalem - zadecydowała bardzo słaba druga kwarta. Po pierwszej części torunianie prowadzili, jeszcze w 12. minucie osiągnęli najwyższą przewagę w meczu (26:17). W ciągu kolejnych 8 minut trafili z gry już tylko 2 razy. W połowie kwarty Asseco II wyszło na prowadzenie po trafieniu skutecznego Bartosza Jankowskiego. Jeszcze w 36. min. gospodarze wygrywali tylko 7 pkt, ale potem kontrolowali mecz.

Torunianom nie pomógł najlepszy występ w sezonie Zbigniewa Malinowskiego (7/12 z gry). Rozgrywający zaliczył przy okazji specyficzny rekord sezonu - wykonywał 20 rzutów wolnych (17 trafił), był faulowany aż 13 razy. Zabrakło jednak wsparcia ze strony kolegów. Radosław Plebanek był nieskuteczny (5/18 z gry), a dobrze odcinany od piłek Dawid Przybyszewski oddał tylko 8 rzutów w całym meczu (trafił połowę).

ASSECO II - AZS UMK CONSUS PBDI 93:77

Kwarty: 17:24, 26:11, 28:27, 22:15
AZS UMK CONSUS PBDI: Malinowski 32 (1), Plebanek 15 3), Przybyszewski 14 (2), Derkowski 7 (2), Świeżyński 2 oraz Pagacz 3, Meszyński 2, Bagaziński 2, Tomczyk 0, Murowicki 0, Mróz 0. ASSECO (najwięcej): Kamiński 25 (3), Jankowski 21 (4), Wieluński 14 (1).

W innych meczach: Kotwica Kołobrzeg - Domino Inowrocław 91:59, Politechnika Gdańsk - Itago Gdynia 77:57. Pozostałe mecze zostaną rozegrane w innych terminach.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.