Droższy smak świąt. W listopadzie znowu podrożała żywność

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Lucyna Talaśka-Klich

Droższy smak świąt. W listopadzie znowu podrożała żywność

Lucyna Talaśka-Klich

W listopadzie znowu podrożała żywność. Jednak nie wszystkie ceny poszły w górę, niektóre spadają.

- Masło ciągle jest drogie, więc jak kupię dziesięć kilogramów cukru po złoty pięćdziesiąt za kilogramowe opakowanie, to mniej stracę na zakupach np. masła - tłumaczy klientka bydgoskiego dyskontu. - Bo generalnie jedzenie jest coraz droższe.

Jaja podrożały najbardziej

Ceny żywności wzrosły w listopadzie br., w porównaniu z poprzednim miesiącem, o 1,1 proc. (wobec wzrostu o 1,0 proc. w październiku br.) - podał Główny Urząd Statystyczny, który wyjaśnił, że najbardziej podrożały artykuły w grupie „mleko, sery i jaja” (przeciętnie o 4,9 proc., w tym jaja - o 30,0 proc., jogurty, śmietana, napoje i desery mleczne - o 1,4 proc., sery i twarogi - o 0,7 proc. oraz mleko - o 0,3 proc.), warzywa (o 3,1 proc.) oraz mąka (o 1,3 proc.).

Z danych Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy wynika, że w listopadzie br. w Kujawsko-Pomorskiem za jaja trzeba było zapłacić średnio 0,72 zł/szt., czyli o 26 groszy więcej niż rok wcześniej.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygląda się sprzedaży masła. Jakie są ceny produktów w Polsce? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Lucyna Talaśka-Klich

Kieruję wspaniałym zespołem dziennikarzy, którzy rozkłada gospodarkę na czynniki pierwsze i tłumaczy Czytelnikom w jaki sposób ekonomia wpływa na życie przeciętnego Kowalskiego. Moim konikiem jest rolnictwo. Konie także są moją pasją, szczególnie huculskie i rasy wielkopolskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.