Drogowcy uwijają się bardzo, ale i tak dziura goni dziurę

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Drogowcy uwijają się bardzo, ale i tak dziura goni dziurę

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Pogoda sprzyja. Pracownicy ZDP wyruszyli na łatanie dziur i równanie poboczy w powiecie tucholskim. Najwięcej uwag od radnych dotyczy spraw drogowych.

W Zarządzie Dróg Powiatowych do tej pory zużyto ponad 60 ton masy do wyrównywania jezdni. - Potrzeb jest dużo więcej i zdajemy sobie z tego sprawę - zapewnił starosta Michał Mróz. - Wybieramy się oczywiście do ZDP złożyć życzenia pracownikom z okazji Dnia Drogowca, przekażemy interpelacje radnych, a także będziemy życzyć im, aby było jak najmniej pretensji.

Lista życzeń na każdej sesji jest długa. Dorota Gromowska upomniała się o próg zwalniający w Wielkim Mędromierzu w gminie Gostycyn. - Panie starosto, podobno pan osobiście wizytował wieś i obiecał, że będzie umiejscowiony próg zwalniający. Mała rzecz, a poprawiłaby znacząco bezpieczeństwo - mówiła.

Pytała także o wypełnienie dziur na trasie między Kamienicą a Małą Klonią oraz przycięcie tam gałęzi, chodzi o zrobienie porządku z drzewostanem na trasie z Gostycyna do Dużej Kloni. - Drzewa są pochylone i stwarza to niebezpieczeństwo dla użytkowników dróg - zaznaczyła radna Gromowska. - Przydałoby się przy tej drodze zrobić gruntowny przegląd drzewostanu.

Andrzej Pruszak pytał o utwardzenie pobocza między Wielkim Gacnem a Tucholą. - Są odcinki, gdzie to pobocze jest rozjechane, a są odcinki, gdzie rzeczywiście jest dobrze. Chodzi o to, aby zrobić ten cały odcinek, w miejscach, gdzie jest to rozjechane. Może ramach gwarancji lub w jakiś inny sposób - dodał. - Drugi odcinek to Śliwice - Lipowa. Prosiłbym, aby chociaż jedną stronę zrobić, żeby można było się swobodnie wyminąć autem.

Jan Przybysz mówił o potrzebie obcięcia gałęzi na drzewach przy powiatówce między Jeleńczem a Kęsowem oraz możliwie szybkiej naprawie powierzchni tej drogi, bo występują tam bardzo duże dziury, to samo dotyczy drogi wojewódzkiej 240 na odcinku Żalno - Grochowo.

Justyna Wilkiewicz zwróciła uwagę, że trzeba naprawić drogę powiatową o nawierzchni gruntowej na odcinku Teolog - Wełpin i uzupełnić ubytki na krawędzi drogi powiatowej na odcinku Wełpin - Bysław.

Padło też pytanie o budowę chodnika w Cekcynie, czy powstanie przed wakacjami, bo byłoby to wskazane ze względu bezpieczeństwa.

Danuta Tyda wystąpiła w imieniu korzystających ze ścieżki rowerowej na trasie Kęsowo - Tuchółka o wycinkę odrostów, które bardzo przeszkadzają korzystającym z tej ścieżki.

- Trwają prace na drogach powiatowych we wszystkich gminach - zapewnił. - W niektórych miejscach już nie wystarczy łatanie. Spotkamy się w ZDP i będziemy omawiać najpilniejsze potrzeby, bo pewnie trzeba będzie kłaść dywaniki. Łatamy dziury, wyrównujemy pobocza. Tak samo pamiętamy o wycinaniu gałęzi. Na bieżąco pracownicy ZDP pracują. Przekażemy następne wasze wnioski.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.