Drogowcy przenieśli prace do Fordonu [zdjęcie interaktywne]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Drogowcy przenieśli prace do Fordonu [zdjęcie interaktywne]

Mateusz Mazur

W tym roku nowy asfalt pojawi się głównie tam, gdzie robotnicy jeszcze nie zdążyli go ułożyć w czasie budowy nowej linii tramwajowej. Od początku tego tygodnia robotnicy rozpoczęli prace przy ulicy Andersa w Bydgoszczy.

Remont trwa na odcinku od ulicy Kleeberga do Kasztelańskiej. - Prace rozpoczęły się od rozbiórki starych krawężników i układaniu nowych. Poza tym trwają typowe prace brukarskie - informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Prace na Andersa mają potrwać mniej więcej miesiąc. Na remontowanym odcinku zwężona została jedna z części jezdni. Tuż po długim weekendzie majowym robotnicy zajmą się frezowaniem nawierzchni, czyli zerwaniem starego asfaltu. Te roboty, ze względu na możliwość pojawienia się sporych utrudnień w ruchu, prowadzone będą w godzinach wieczornych. Później układane będą nowe warstwy, a na koniec naniesione zostane oznakowanie poziome. Jak zapewnia wykonawca prac ostatnia część rozpocznie się 23 maja.

W najbliższy poniedziałek robotnicy zajmą się także ulicą Korfantego, na odcinku od Preisa do Twardzickiego.

- Zakres robót będzie identyczny, jak w przypadku ulicy Andersa - mówi Kosiedowski.

Drogowcy rozpoczęli także analizę ofert, jakie trafiły do nich w sprawie przebudowy ulic Piłsudskiego i Swobodnej, które także znajdują się w Fordonie. Do siedziby ZDMiKP wpłynęło siedem ofert. Wszystkie firmy deklarują, że roboty chciałyby zakończyć jeszcze w sierpniu, a koszt usług wyceniły pomiędzy 1.0 a 2.5 miliona złotych.Prace na obu ulicach powinny rozpocząć się jeszcze przed wakacjami. Przypomnijmy, że na Piłsudskiego na odcinku od Taczaka do Altanowej zaplanowano wymianę kostki betonowej na nawierzchnię asfaltową. Z kolei na Swobodnej remontem objęty zostanie odcinek od Wyzwolenia do Piłsudskiego, gdzie jezdnia jest mocno zniszczona i wymaga naprawy. - W trakcie prac ulice będą nieprzejezdne, ale prace zostały podzielone na etapy by zminimalizować utrudnienia - przestrzegają drogowcy.

Prace drogowe zakończyły się natomiast na Nasypowej. Robotnikom zostało jedynie nanieść oznakowanie poziome. Drogowcy szacują, że nastąpi to w przyszłym tygodniu lub na początku maja.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.