Drogowcy nie chcą płacić kolejnych milionów za drogę S5

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Marek Weckwerth

Drogowcy nie chcą płacić kolejnych milionów za drogę S5

Marek Weckwerth

Piętrzą się problemy na budowie S5 w regionie, a także na kilku innych inwestycjach na drogach ekspresowych w Polsce. GDDKiA uznała, że nie ma podstaw do zapłaty kolejnych milionów.

Dodatkowych pieniędzy (o czym już pisaliśmy) chce m.in. wykonawca trzech (z siedmiu) fragmentów S5 w Kujawsko-Pomorskiem. Włoska firma Impresa Pizzarotti wskazuje na znaczny wzrost cen materiałów budowlanych i robocizny.

Chcą 766 milionów

Impresa Pizzarotti realizuje w Polsce 4 kontrakty o wartości ok. 1,65 mld zł. Budowane przez nią trasy mają łączną długość 80 km.

Nie przyspieszą prac na budowie drogi ekspresowej S5, to zapłacą karę umowną około 14,5 mln zł - przestrzega Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o włoską firmę Impresa Pizzarotti.

Drogowcy bacznie przyglądają się temu, co dzieje się na S5. Jeśli po 15 marca (gdy upływa zimowa przerwa, podczas której roboty mogą być zamrożone) nie zauważą postępu, rozpoczną procedurę dyscyplinującą.  GDDKiA uznała, że nie ma podstaw do zapłaty kolejnych milionów, a tych Włosi chcą teraz  766. 

Więcej na ten temat przeczytasz w dalszej części materiału. 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.