Drogowcy finiszują. Obwodnica Inowrocławia już blisko

Czytaj dalej
Dominik Fijałkowski

Drogowcy finiszują. Obwodnica Inowrocławia już blisko

Dominik Fijałkowski

Obwodnica Inowrocławia już blisko. Otwarcie trasy nastąpi latem. Dokładna data jeszcze nieznana.

Budowa pierwszego, 19-kilometrowego odcinka obwodnicy Inowrocławia zbliża się do końca.

- Tempo robót jest bardzo dobre - podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Roboty drogowe wykonane zostały w ponad 80 procentach. Stopień wykonania obiektów inżynierskich, czyli wiaduktów i mostów, określa się na 99 proc. Natomiast tzw. roboty branżowe, polegające na budowie urządzeń wodno-kanalizacyjnych i sieci elektrycznych zrealizowane są w 90 proc. Montaż urządzeń ochrony środowiska, m. in. ekranów dźwiękochłonnych i przejść dla zwierząt zrealizowany został w około 70 proc.

- Główne prace są już właściwie wykonane. Niebawem wykonawca rozpocznie montaż znaków drogowych i malowanie znaków na jezdniach. Cały czas prowadzone są natomiast roboty na drogach dojazdowych i technicznych - dodaje rzecznik.

Kiedy więc nastąpi otwarcie 19-kilometrowego odcinka obwodnicy pomiędzy Markowicami a Latkowem? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ustaliła jeszcze konkretnej daty. Pewne jest to, że wykonawca, który ma termin do sierpnia, na pewno uwinie się z robotami wcześniej. - Na tę chwile możemy powiedzieć, że trasą otworzymy w letnie wakacje - zauważa Tomasz Okoński.

Inwestycjami związanymi z budową obwodnicy są remonty głównych ulic Inowrocławia w ciągach dróg krajowych nr 15 i 25. W tej chwili drogowcy pracują już na ponad 800-metrowym odcinku ul. Toruńskiej, od Ronda Solidarności do ul. Pileckiego. Następnie zajmą się remontem 800-metrowego odcinka ul. Dworcowej, a potem przeniosą się na Staszica. Tam do wyremontowania jest odcinek o długości 1,5 km.

- Szacujemy, ze prace na każdej z ulic trwać będą po 3 miesiące. Zorganizowane są w ten sposób, by nie paraliżować ruchu w centrum Inowrocławia. W momencie otwarcia obwodnicy generalna dyrekcja przekaże wyremontowane ulice nowemu administratorowi - słyszymy.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.