Drogi w Rypinie do remontu i budowy

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

Drogi w Rypinie do remontu i budowy

Karolina Rokitnicka

Zakończyła się przebudowa nawierzchni w części ulicy 11 Listopada, Zielonej, Bukowej, Willowej i Strażackiej. Inwestycje sfinansowało miasto.

Ulica 11 Listopada jest niezwykle istotna dla mieszkańców. Łączy bowiem kilka osiedli miejskich. Ponadto dzięki tej drodze można ominąć centrum Rypina.

Miasto modernizację tej ulicy podzieliło na etapy. Pierwszy niedawno się zakończył.

- Przebudowa zapobiegnie dalszej degradacji nawierzchni i warstw konstrukcyjnych oraz w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy mieszkańców - informuje Urząd Miasta Rypin.

Inwestycja objęła nie tylko wykonanie nowej nawierzchni, ale także wymianę krawężników, przebudowę chodników i zjazdów na posesje w ul. 11 Listopada i Willowej.

Zadanie kosztowało 690 tys. zł. To o około 190 tys. mniej niż zakładał kosztorys inwestorski. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrał oddział międzynarodowego koncernu STRABAG, jednej z największych w Europie firm budowlanych. Po raz pierwszy współpracowała ona z naszym miastem.

Ze względu na planowaną w tym rejonie budowę kolejnego odcinka sieci gazowniczej, mieszkańcy ulicy Zielonej i Bukowej będą zmuszeni poczekać z przebudową chodników do przyszłego roku.

Ulica 11 listopada jest już po przebudowie, oddano ją do użytku.
Urząd Miasta Planowana sieć gazownicza.

Dzięki materiałowi uzyskanemu z frezowania jezdni na ulicy 11 listopada miasto poprawiło nawierzchnię gruntowego odcinka ulicy Koszarowej. Ponadto zakończył się także remont tak ważnej z perspektywy bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu- ulicy Strażackiej. Samorząd zainwestował też w budowę chodnika na ul. Mławskiej.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.