Droga z Wojnowa do Sicienka nie zostanie zamknięta

Czytaj dalej
Fot. Adam lewandowski
Adam Lewandowski

Droga z Wojnowa do Sicienka nie zostanie zamknięta

Adam Lewandowski

O rozpoczętej przebudowie drogi powiatowej z Wojnowa do Sicienka na naszych łamach już pisaliśmy.

Ze względu na przewężenia jezdni starosta rozważał wtedy wyłączenie drogi z ruchu dla aut osobowych. Miały tędy jeździć już tylko autobusy, a osobowe do Bydgoszczy przez Trzemiętowo. Po dyskusjach z wykonawcą oraz samorządem gminy Sicienko zdecydowano, że wyłączenia drogi dla aut osobowych nie będzie.

- Wykonaliśmy oznakowanie informujące kierowców o prowadzonych tu robotach drogowych - powiedział nam wczoraj Roman Meger, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

I kierowcy muszą teraz zachować się stosownie do warunków na drodze. Jest wąsko, ale przejechać z Wojnowa do Sicienka można. Jak powiedział nam dyrektor Roman Meger - droga zostanie zamknięta tylko na czas kładzenia asfaltu. Przypominamy, że jezdnia od Wojnowa do Sicienka zostanie poszerzona o metr, a w samym Sicienku zbudowane zostanie rondo. Przebudowana też zostanie sieć kanalizacji deszczowej i wykonane zatoki autobusowe. Droga będzie miała 6 metrów szerokości.

Droga z Wojnowa do Sicienka nie zostanie zamknięta
starostwo powiatowe Uroczyste podpisanie umów odbyło się w miniony piątek w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy.

Koszty inwestycji spore. Ale w miniony piątek w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podpisanie pierwszych umów w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

W ramach pierwszej transzy do samorządów trafiło już 20 319 461 złotych. Powiat bydgoski otrzymał właśnie dofinansowanie - 1 mln 706 tys. 577 zł . Zakończenie robót przewidziane jest 19 sierpnia.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.