Droga Tuchola - Tleń otwarta. Można jechać

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane ze starostwa
Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Droga Tuchola - Tleń otwarta. Można jechać

Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Po remoncie otwarto drogę Tuchola - Tleń, którą w 2012 r zniszczyło przejście trąby powietrznej. Środki na ten cel pozyskano z zewnątrz.

36 kilometrów dróg powiatowych uszkodzonych i zniszczonych przez trąbę powietrzną w 2012 r. w Borach Tucholskich, wyremontowano i zmodernizowano w powiecie tucholskim. Kosztowało to w sumie 9 mln zł, z tego 7,8 mln pochodziło z rezerwy budżetu państwa na usuwanie skutków żywiołów.

Z udziałem wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oddano do użytku ostatni odcinek drogi powiatowej 1015C Tuchola - Tleń.

Remont około 8-kilometrowego odcinka kosztował 3 mln zł.

- Bardzo nam miło, że odwiedził nas nowy wojewoda. Zaczął wizytę od naszego terenu i powiatu - mówi starosta Michał Mróz. - Bardzo nam zależy na dobrej współpracy z wojewodą. To tam dzielone są środki. Nie ukrywam, że będziemy pisać następne projekty i będziemy chcieli pozyskiwać fundusze. Starostwo nie stać na finansowanie w całości inwestycji czy to drogowych, czy innych.

Wojewoda był pod wrażeniem Borów i podkreślił, że to jego pierwsza wizyta, będzie chciał odwiedzać poszczególne samorządy. Cieszy się, że udało się zrobić kolejną inwestycję. Dodał, że zna sytuację powiatu i będzie się starał pomagać powiatom, gminom i miastom. - Zaczęło się nie najlepiej, bo żywioł był w waszym terenie również, ale finał jest dobry i trzeba po te środki sięgać i korzystać z nich - mówił wojewoda.

Na drogę 1015C, na tzw. napoleonkę powiat pozyskał 80 proc. środków.

Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.