Maciej Czerniak

Dramatyczna sytuacja w sądach. Pracownicy masowo idą na L4

Protest urzędników administracji sądowej ma potrwać do 21 grudnia. - Policjanci byli skuteczni w swoim proteście „chorobowym”. Pozostaje nam iść w ich Fot. Grzegorz Olkowski Protest urzędników administracji sądowej ma potrwać do 21 grudnia. - Policjanci byli skuteczni w swoim proteście „chorobowym”. Pozostaje nam iść w ich ślady - mówi jedna z pracownic
Maciej Czerniak

Protokolanci na zwolnieniach chorobowych muszą być zastępowani przez pracowników innych wydziałów. Dyrektorzy sądów mają nie lada problem, muszą zapewnić działanie sądów pod nieobecność połowy pracowników.

- Muszę państwa poinformować, że w związku z zaistniałą niełatwą sytuacją panią protokolantkę zastąpi dzisiaj pani, która pracuje w innym wydziale - tymi słowami powitał obecnych na sali rozpraw sędzia Karol Przybysz. - Pani po raz pierwszy w życiu będzie protokołowała przebieg rozprawy.

Ta sytuacja miała miejsce na rozprawie dotyczącej dwóch policjantów z Bydgoszczy oskarżonych o stosowanie przemocy wobec zatrzymanego w komisariacie w Fordonie.

Ile osób, pracujących w sądach w regionie przebywa na L4? Jak to wpływa na płynność pracy sądów? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.