Maciej Czerniak

Dramatyczna sytuacja w sądach. Pracownicy masowo idą na L4

Protest urzędników administracji sądowej ma potrwać do 21 grudnia. - Policjanci byli skuteczni w swoim proteście „chorobowym”. Pozostaje nam iść w ich Fot. Grzegorz Olkowski Protest urzędników administracji sądowej ma potrwać do 21 grudnia. - Policjanci byli skuteczni w swoim proteście „chorobowym”. Pozostaje nam iść w ich ślady - mówi jedna z pracownic
Maciej Czerniak

Protokolanci na zwolnieniach chorobowych muszą być zastępowani przez pracowników innych wydziałów. Dyrektorzy sądów mają nie lada problem, muszą zapewnić działanie sądów pod nieobecność połowy pracowników.

- Muszę państwa poinformować, że w związku z zaistniałą niełatwą sytuacją panią protokolantkę zastąpi dzisiaj pani, która pracuje w innym wydziale - tymi słowami powitał obecnych na sali rozpraw sędzia Karol Przybysz. - Pani po raz pierwszy w życiu będzie protokołowała przebieg rozprawy.

Ta sytuacja miała miejsce na rozprawie dotyczącej dwóch policjantów z Bydgoszczy oskarżonych o stosowanie przemocy wobec zatrzymanego w komisariacie w Fordonie.

Ile osób, pracujących w sądach w regionie przebywa na L4? Jak to wpływa na płynność pracy sądów? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.