Aleksandra Pasis

Dramat na drodze pod Łasinem. Nie żyje kierowca fiata

Dramat na drodze pod Łasinem. Nie żyje kierowca fiata Fot. Straż Pożarna Grudziądz
Aleksandra Pasis

Prowadzący auto osobowe zderzył się z tirem przewożącym zboże. Do tragedii doszło na drodze powiatowej w miejscowości Nowe Błonowo.

Wielki mercedes actros, który transportował około 20 ton zboża zderzył się z fiatem punto wczoraj ok. godz. 14.30 w miejscowości Nowe Błonowo w gm. Łasin.

- Samochód ciężarowy przewrócił się a z naczepy wysypało się zboże. Mercedes actros zatarasował drogę - relacjonuje Piotr Kołtacki, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu. - Jezdnia była przez kilka godzin nieprzejezdna.

Fiat punto w wyniku zderzenia wpadł częściowo do przydrożnego rowu. - Niestety, okazało się, że kierowca tego auta zginął na miejscu - dodaje Piotr Kołtacki.

Prowadzący tira natomiast został zabrany przez ekipę pogotowia ratunkowego do szpitala w Grudziądzu.

Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej.

Przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku wyjaśni policyjne śledztwo pod nadzorem prokuratora.

To już kolejny śmiertelny wypadek, do którego doszło w powiecie grudziądzkim w tym tygodniu. Kilka dni temu zginął także rowerzysta, na którego najechał samochód osobowy w miejscowości Świerkocin (gm. Grudziądz). 25-latek leżał z rowerem na drodze. Do zdarzenia doszło w nocy.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.