DPS i ŚDS - łączy ich piłka

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

DPS i ŚDS - łączy ich piłka

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Hasło Polskiego Związku Piłki Nożnej „Łączy nas piłka” świetnie pasuje do sportowej przyjaźni piłkarzy amatorów z ŚDS i DPS w Chojnicach.

Obie drużyny- Środowiskowy Dom Samopomocy i Dom Pomocy Społecznej - kibicowały sobie podczas turnieju Seni Cup. Obie - choć bez awansu do turnieju finałowego - wróciły zadowolone z pierwszego turnieju eliminacyjnego Seni Cup w Waplewie koło Olsztynka.

Podobnie jak rok temu drużyny z Chojnic na turniej na Mazury wybrały się wspólnie. Ponadczterogodzinna podróż minęła więc w dobrej atmosferze.

Na miejscu po meczach eliminacyjnych okazało się, że tym razem chojnickie drużyny nie zagrają w jednej grupie. ŚDS tradycyjnie już wystąpił w najsilniejszej grupie A, a DPS w grupie B. Mimo że piłkarze obu drużyn zmagali się z małymi kontuzjami, to końcowy wynik był bardzo dobry. DPS wywalczył pewnie drugie miejsce, uznając jedynie wyższość ekipy z miejscowości Psary. ŚDS natomiast w grupie A wywalczył trzecie miejsce, mając tyle samo punktów, co druga drużyna z Hamerni. Wygrali faworyci, niepokonani od lat z Nowego Miszewa.

Mimo że naszym drużynom nie udało się awansować do międzynarodowego finału, to wyjazd będą wspominać bardzo dobrze. Piłkarzy połączyła piłka, wspólnie trzymali za siebie kciuki.

Wkrótce zawodnicy DPS wybierają się z rewizytą do ŚDS, by wspólnie przeżyć to jeszcze raz i obejrzeć zdjęcia z turnieju. Podobnie jak rok temu, gdy taki pokaz przygotowali w DPS. W międzyczasie będą znów rywalizować - na mistrzostwach Pomorza, które 3 czerwca organizuje ŚDS.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.