Dowiedzieli się, jak żyć piękniej. I pokazali to

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
Joanna Bejma

Dowiedzieli się, jak żyć piękniej. I pokazali to

Joanna Bejma

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, ich rodziny oraz członkowie Stowarzyszenia Wspierania Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin uczestniczyli w projekcie „Piękniej żyć...“.

Przedsięwzięcie uroczyście podsumowano w hali widowiskowo-sportowej w Barcinie podczas Gali Przyjaźni.

Nie obyło się bez podziękowań i prezentacji tego, co w ciągu ostatnich kilku miesięcy wyszło spod rąk uczestników zajęć w ŚDS. Przyjechali też przedstawiciele zaprzyjaźnionych z barcinianami placówek ze Żnina, Janikowa, Kruszwicy, Inowrocławia i Strzelna. Przygotowano występy artystyczne. Podopieczni barcińskiego ŚDS wystąpili z kolei w przejmującej pantomimie z podkładem muzycznym w wykonaniu Piotra Pryki.

Przypomnijmy, projekt na podstawie pomysłu pracowników placówki napisała Beata Wyszyńska z barcińskiego ratusza. Jako jeden z sześciu najlepszych w województwie kujawsko-pomorskim, trafił potem do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Na realizację projektu, przy wkładzie własnym gminy, popłynęło dofinansowanie.

Zajęcia rozpoczęły się w czerwcu, zakończyły w grudniu. Podopieczni ŚDS i członkowie stowarzyszenia uczestniczyli w zajęciach z dogoterapii, hipoterapii oraz warsztatach fotograficznych, rękodzielniczych, florystycznych i teatralno-muzycznych. Rodziny podopiecznych domu mogli skorzystać z kolei z porad psychologa, prawnika i psychiatry.

Całość zakończyła się degustacją tortu, czy chleba ze smalcem. Każdy uczestnik gali otrzymał kalendarz na 2016 r.

Joanna Bejma

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.