Dotacja ma być na bieżnię, nie na trybuny

Czytaj dalej
Fot. Projekt UM
(kat, pak)redakcja.brodnica@pomorska.pl

Dotacja ma być na bieżnię, nie na trybuny

(kat, pak)redakcja.brodnica@pomorska.pl

Inwestycja polegająca na modernizacji brodnickiego stadionu planowana jest na przełom 2016 i 2017 roku. O ile miasto otrzyma dotację.

- Budowa trybun nie jest kosztem kwalifikowalnym w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo, nie będzie realizowana w najbliższym czasie - zapewnia Magdalena Hoga, kierownik Biura Projektów Europejskich UM w Brodnicy.

Tym jednym zdaniem można - przynajmniej na razie zamknąć dyskusję dot. projektu modernizacji stadionu w Brodnicy. Przypomnijmy, że po publikacji projektu wiele osób miało zastrzeżenia, głównie do trybun (m.in. ilości miejsc, zagospodarowania miejsca pod nimi). Informowaliśmy o petycji wystosowanej przez kibiców, przybliżyliśmy opinię Zenona Rosińskiego, trenera lekkoatletów. Otrzymaliśmy odp. z magistratu: - Pierwszy etap przebudowy stadionu planowany jest na koniec 2016 i 2017 rok pod warunkiem otrzymania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki - zapewnia Magdalena Hoga. - W ramach planowanych prac wykonana zostanie nowa bieżnia wraz z urządzeniami lekkoatletycznymi - dodaje.

Projekt nie uwzględnia przyłączy elektrycznych do masztów oświetleniowych. Lokalizowanie ich w przyszłości jest jednak możliwe bez ingerencji w płytę stadionu. Projekt uwzględnia doprowadzenie przyłącza wodociągowego umożliwiającego podłączenie instalacji nawadniającej.

Zapytaliśmy, czy w zakresie przebudowy trybun planowana jest aktualizacja projektu? - Budowa trybun nie jest przedmiotem planowanej inwestycji, w związku z czym nie ma potrzeby przeprowadzania konsultacji czy aktualizacji dokumentacji. Trybuny jednak zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający ich rozbudowę - dodaje urzędniczka. Co na to pomysłodawcy petycji? - Cieszy nas, że w końcu poinformowano oficjalnie, co ma być wykonane w pierwszym etapie, na co mają być przeznaczone pieniądze z Ministerstwa. Nie zamierzamy jednak zdjąć petycji ze strony. Chcemy, by była argumentem - przy ewentualnym omawianiu dalszych etapów realizacji inwestycji - głównie budowy trybun.

Autorzy: (kat, pak)

(kat, pak)redakcja.brodnica@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.