Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Doświadczenie rywali wzięło górę

Mueller MKS Grudziądz - MKS Kalisz. Fot. Łukasz Szałkowski Mueller MKS Grudziądz - MKS Kalisz.

Szczypiorniści Mueller MKS Grudziądz nie sprawili mikołajkowego prezentu swoim kibicom. Znów przegrali.

Od początku mecz był wyrównany. Grudziądzanie zaskoczyli rywali agresywną, wysoką obroną. Wychodziły im kontrataki. Od 19. min. wyszli na prowadzenie (6:5), które tuż przed przerwą powiększyli do trzech „oczek” (12:9). Mogło być ono wyższe, ale miejscowi zmarnowali dwa rzuty karne.

W 2. połowie gra podopiecznych Jarosława Knopika i Sylwestra Ziółkowskiego nie układała się już tak dobrze. Za to kaliszanie rozkręcali się. W osiem minut odrobili straty wychodząc na prowadzenie 15:14. Potem przez kwadrans trwała wymiana ciosów, bramka za bramkę. Jednak ostatnie 7 minut, to już popis bardziej doświadczonych gości, którzy ten fragment spotkania wygrali 8:3, dzięki czemu wywieźli z Grudziądza dwa punkty.

Mimo porażki beniaminek pozostał na przedostatnim miejscu, bo w sobotę przegrał ŚKPR Świdnica. Jednak straty grudziądzan do bezpiecznej strefy wzrosły, bo w meczu z outsiderem przełamał się Sokół Kościerzyna. W tej kolejce wygrał też Wolsztyniak Wol-sztyn, który na dziś grałby w barażach o pozostanie w I lidze.

Mueller MKS Grudziądz - MKS Kalisz 22:26 (12:9)

MUELLER MKS: Chmurski, Goszczycki - Wiśniewski 6, Janikowski 5, Mrozowicz 5, Orłowski 2, Nalaskowski 1, Orłowski 1, Babicki 1, Knopik 1 oraz Kostrzewa, Bartecki, Kruszewski. Kary: 6 min.
MKS: Potocki - Sieg 6, Bałwas 4, Drej 4, Wawrzyniak 3, Czerwiński 2, Adamski 2, Książek 1, Gomółka 1, Nieradko 1 oraz Kobusiński, S.Nowakowski, Dziubiński. Kary: 10 min.

Inne wyniki 12. kolejki: Sokół Browar Koście-rzyna - ŚKPR Świdnica 33:28 (16:12), Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła II Płock 36:24 (16:15), Polski Cukier Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn 23:30 (11:13), SMS ZPRP Gdańsk - KPR Wolsztyniak Wolsztyn: 25:34 (13:19), MKS Poznań - MKS Real-Astromal Leszno 22:31 (13:15), Spójnia Gdynia - KS Meble Wójcik Elbląg: 25:32 (15:11).