Małgorzata Stempinska

Dorian Żarna i 5 uczniów z Polski bierze udział w programie Enea

Dorian (w środku) wraz z Markiem zostali nagrodzeni w Konkursie Naukowym E(x)plory 2017. Dorian (w środku) wraz z Markiem zostali nagrodzeni w Konkursie Naukowym E(x)plory 2017.
Małgorzata Stempinska

Dorian uczy się w trzeciej klasie w bydgoskim Gimnazjum nr 17 przy IX LO. Ma zaledwie 15 lat, a już z kolegą Wiktorem Kusiem mogą się pochwalić ogromnym sukcesem.

Zostali nagrodzeni w prestiżowym Konkursie Naukowym E(x)plory 2017. Jest to konkurs dla młodych ludzi w wieku od 13 do 20 lat, w którym mogą oni zaprezentować wyniki swoich badań naukowych oraz innowacyjne rozwiązania. Młodzi naukowcy pod kierunkiem Kamilli Tuzińskiej, nauczycielki fizyki i chemii w Zespole Szkół nr 4, przedstawili na nim projekt „Innowacyjna jednostka napędowa”.

W programie Enea o stypendia w wysokości 3 tys. zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych (od V klasy) i gimnazjalnych z obszaru działania spółek z Grupy Enea. Więcej o programie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.