Aleksander Knitter

Dopłynęli do brzegu. Kinoteatr od nowa

Za rok Chojnickie Centrum Kultury ma wyglądać tak, jak na wizualizacji, która zmieniała się w tle podpisujących umowę Arseniusza Finstera i Romana Sztuby. Fot. Aleksander Knitter Za rok Chojnickie Centrum Kultury ma wyglądać tak, jak na wizualizacji, która zmieniała się w tle podpisujących umowę Arseniusza Finstera i Romana Sztuby. Chojniczanie czekają...
Aleksander Knitter

Po pół wieku stary budynek w Chojnicach doczeka się prawdziwego remontu.

Wczoraj w ratuszu burmistrz Arseniusz Finster podpisał umowę na modernizację i przebudowę Chojnickiego Centrum Kultury, wcześniej znanego jako dom kultury czy kinoteatr.

Burmistrz zapewnił gości, którzy dotarli jako konsorcjum firm całą drużyną, że środki finansowe w kwocie około 11 mln zł są zabezpieczone. Wykonawcy natomiast dali słowo za jakość pracy i profesjonalizm swój oraz współpracujących firm. Panowie podpisali więc umowę i uścisnęli sobie dłonie. Burmistrzowi spadł więc kamień z serca, choć pewnie o pełnym sukcesie będzie mógł powiedzieć dopiero po oddaniu ChCK do użytku. Ma to potrwać około roku. - Długo trwały przygotowania do tej dużej inwestycji w kulturze w naszym mieście. Żeglowaliśmy po długiej i żmudnej drodze, ale zakończyła się ona sukcesem. Może nie jest on pełny i taki jak na początku marzyliśmy, ale jest i tak ogromny i również wsparty środkami z Unii Europejskiej - powiedział Arseniusz Finster. - Chojniczanie na pewno będą śledzić tę inwestycję, nie tylko dlatego, że jest ona jedną z większych w mieście w ostatnich latach, ale też dlatego, że będą tęsknić za teatrem czy kinem.

Roman Sztuba, prezes spółki RCI Sp. z o.o., obiecał jednak, że spróbują zakończyć prace jak najszybciej. - Postaramy się zakończyć inwestycję zgodnie z planem, ale jeśli aura pozwoli, to postaramy się zrobić to szybciej. - powiedział Szuba. - Wiemy, jaką ważną sprawą dla Chojnic jest Centrum Kultury. Mamy więc nadzieję, że przyczynimy się do tego, że będzie w nim ładniej, bezpieczniej i będziemy mieli wpływ na rozwój kultury w Chojnicach. Z powagą i szacunkiem podchodzimy do zamiarów inwestorów.

Roman Sztuba wskazał też na spore doświadczenie swojej firmy oraz firm, z którymi będzie współpracować przy tej inwestycji. Spółka ma swoich inżynierów, sprzęt i ludzi, a w Chojnicach będzie jej pomagać Taczbud i Taczbud Bis.

W Chojnickim Centrum Kultury trwa więc wyprowadzka. Przez kilkanaście miesięcy będą musieli się tułać po wynajmowanych obiektach.

Aleksander Knitter

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.