Domy dla dzieci w Brzeziu już stoją

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt/Polska Press
Małgorzata Goździalska

Domy dla dzieci w Brzeziu już stoją

Małgorzata Goździalska

Dobiega końca budowa nowych domów dla podopiecznych Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Brzeziu.

Nowe 14-osobowe budynki są w stanie surowym. Do końca lipca mają być oddane do użytku. Tymczasem starostwo podpisało umowę na modernizację internatu. W tym obiekcie po modernizacji znajdą się mieszkania dla ośmiu rodzin, które zamieszkują na razie w pałacowych oficynach.

W czasie prowadzenia prac adaptacyjnych dzieci zostaną, oczywiście, wyprowadzone z internatu. Po zakończeniu obu inwestycji zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Brzeziu zostanie wystawiony na sprzedaż. W skład zespołu wchodzą m.in. pałac murowany z 1873 roku, dwie oficyny z XIX wieku, stróżówka z bramą z 1873 roku, dwie stajnie, park pałacowy z 1889 roku. Rzeczoznawca wycenił tę nieruchomość na 2 mln złotych. Ale jest możliwość uzyskania bonifikaty.

Starostwo Powiatowe we Włocławku planuje także budowę nowych domów dla podopiecznych podobnej jak w Brzeziu placówki - Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim.

- Na razie myślimy o opracowaniu dokumentacji - deklaruje starosta Kaca. Inwestycja do wykonania - w przyszłym roku.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.