Dom dla seniorów przyjazny i otwarty. Zajrzyjcie

Czytaj dalej
Fot. Archiwum UG
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Dom dla seniorów przyjazny i otwarty. Zajrzyjcie

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Podopieczni Domu Dziennego Pobytu „Senior Wigor“ uczęszczają na zajęcia do nowo wyremontowanego budynku przy ul. Słonecznej 4.

Na seniorów czekają odnowione pomieszczenia szatni z szafkami na obuwie, toalety, duże, przestronne, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, z uchwytami i brodzikiem. Na parterze znajduje się także sala klubowa z kanapami do siedzenia, komodą i telewizorem. Kolejne pomieszczenie zaadaptowano na salkę rehabilitacji. - Tutaj seniorzy ćwiczą przy drabinkach, z piłkami i hantlami. W sali znajduję się tzw. klatka UGUL z wyposażeniem, dwa łóżka rehabilitacyjne do masażu oraz aparat do elektroterapii i lampa Sollux - wymieniają w urzędzie. - Przy kompleksowym remoncie budynek dostosowano do potrzeb niepełnosprawnych i osób z trudnościami ruchowymi. Kolejne pomieszczenia to sale do odpoczynku i terapii zajęciowej. Dla ułatwienia poruszania się seniorów z dysfunkcją ruchu z parteru zamontowano specjalną szynę z krzesełkiem dźwigowym.

Na piętrze budynku znajduje się także profesjonalna kuchnia z gastronomicznym wyposażeniem i jadalnia oraz sala okolicznościowa do spożywania dwóch posiłków dziennie w formie śniadania i obiadu. W domu dziennego pobytu seniorami opiekuje się wykwalifikowana kadra - animator zajęciowy oraz fizykoterapeuta.

- Od stycznia prowadzenie domu przejęła spółdzielnia socjalna „Borowiacki Wigor“ - wyjaśniają pracownicy. - 18 marca będzie uroczyste otwarcie domu.

Pracownicy domu seniora zapraszają do odwiedzania i sprawdzenia, jak funkcjonuje placówka. - Mieszkańcy przychodzą, podpatrują. Przyjmujemy też chętnych, proszę dzwonić - informuje Iwona Śpica z urzędu. - Niektórzy przychodzą na kilka godzin, więc jest możliwość przyjęcia następnych osób.

Jak opowiada urzędniczka, są plany, aby dom przy Słonecznej trochę przerobić. - Ale to zależy od środków. Kombinujemy, aby naszym seniorom było jak najwygodniej i wykorzystujemy każdy kąt - dodaje Śpica.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.