Monika Smól

Dobre występy chojniczan

Chojniccy tenisiści, od lewej stoją: Brieger, Megger, Pieragowski, Pawlak, Mazur, Wilczek. Fot. nadesłane Chojniccy tenisiści, od lewej stoją: Brieger, Megger, Pieragowski, Pawlak, Mazur, Wilczek.
Monika Smól

W 41. noworocznym turnieju tenisa stołowego o szampany prezesa KTS Koszalinianin wzięli udział m.in. zawodnicy z Chojnic.

Zawody odbyły się w Sianowie i rozegrane zostały w 4 kategoriach: do 11 lat - wystartowało 19 osób, od 12 do 18 lat - 13, zawodnicy zrzeszeni w PZTS powyżej 18 lat - 24 oraz amatorzy - 20 graczy. Łącznie 76 zawodników grających systemem do 2 przegranych meczów.

UKS Ósemkę“ BB Auto Chojnice w kategorii amator reprezentowali: Michał Brieger, Rafał Megger, Krzysztof Pieragowski, Sławomir Wilczek, Maciej Pawlak oraz Jakub Mazur.

- Jakub Mazur zakończył zmagania w przedziale 9-12 - informuje Rafał Megger. - Z kolei Krzysztof Pieragowski doszedł do ćwierćfinału, który przegrał 2:3 po bardzo zaciętej walce. Ostatecznie rywalizację zakończył na pozycji 7-8. Pojedynki półfinałowe przegrali Sławomir Wilczek i Maciej Pawlak. Ostatecznie, nasi dwaj zawodnicy spotkali się w walce o piąte miejsce. Lepszy okazał się Maciej. Sławomir Wilczek uplasował się za nim - na 6 pozycji.

Rafał Megger po przegranym ćwierćfinale z późniejszym zdobywcą drugiego miejsca, wygrał wszystkie pojedynki. O trzecie miejsce powalczył z Antonim Biedziukiem, którego pokonał 3:2. Zwycięzcą w tej kategorii został Michał Brieger, który w finale pokonał Krzysztofa Baumgarda z Półczna 3:1.

Pierwsza „6“ w kategorii zawodników zrzeszonych w PZTS powyżej 18 lat i amatorach otrzymała dyplomy i szampany, a zwycięzcy - dodatkowo statuetki. W kategoriach młodzieżowych „6“ najlepszych dostała dyplomy, a zawodnicy na podium - też puchary.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.