Dobra informacja - ucieszą się kierowcy

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Dobra informacja - ucieszą się kierowcy

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Będzie więcej miejsc postojowych przy Starofarnej i Staromiejskiej.

Nie ma chyba miasta, które nie borykałoby się z brakiem miejsc parkingowych, zwłaszcza w centrum. Podobnie jest w Tucholi. W środku miasta są miejsca płatne, ale ciągle jest ich za mało. W pobliżu centrum są też miejsca, gdzie tereny nie były zagospodarowane, a można było postawić tu auto. Przyszedł czas uporządkować to.

- Ruszyły prace przy budowie miejsc postojowych w rejonie ulic Staromiejskiej i Starofarnej - informują w urzędzie. - Już niebawem kierowcy będą mogli korzystać z dodatkowego parkingu na tucholskiej starówce.

Są to miejsca bardzo wyczekiwane. Powstanie tu w sumie ponad trzydzieści stanowisk o nawierzchni z płyt ażurowych i kostki betonowej. W ramach prowadzonych robót przewidziano również wykonanie trawnika. - Strefa parkowania płatnego jest ściśle ustalona i na razie na pewno te miejsca będą bezpłatne - zapewnia Tomasz Stybaniewicz, zastępca burmistrza. - Na ten plac mamy podpisaną wieloletnią umowę z właścicielem gruntu.

Trwają także prace w sprawie zmiany organizacji ruchu w obrębie ulic Świeckiej - Nowodworskiego i Karasiewicza. Rozwiązane zostały wszystkie kwestie odnośnie regulacji oznakowania dotyczącego parkowania w obrębie tych ulic. Planowane jest też dostarczenie przez projektanta zmian w stałej organizacji ruchu dla skrzyżowania ul. Świeckiej - Karasiewicza, zmniejszenie miejsc postojowych dla policji przed budynkiem sądu na ul. Świeckiej oraz możliwość postoju do 15 minut przy wjeździe w okolice banku Millennium. Pojawi się lustro na wyjeździe z ulicy Saganowskiego na ul. Nowodworskiego. - Będzie w ten sposób uporządkowane oznakowanie dotyczace parkowania - informuje burmistrz Tadeusz Kowalski.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.