Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Do Stanisława Sikorskiego trafiła Złota Felga

Stanisław  Sikorski z Tucholi ze Złotą Felgą stoi koło ciągnika, który był nagrodzony  najwyżej na zlocie pojazdów w Śliwicach. Fot. Nadesłane Stanisław Sikorski z Tucholi ze Złotą Felgą stoi koło ciągnika, który był nagrodzony najwyżej na zlocie pojazdów w Śliwicach.
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W Śliwicach po raz czwarty zorganizowano konkurs ze starymi pojazdami. Jurorów zachwycił traktor Lanz z 1941 r.

W tym roku pojazdy przejechały przez Rosochatkę, Lińsk i Śliwice. Do konkursu o „Złotą felgę“ stanęło 25 uczestników. Jury w składzie: Janusz Mindykowski, prezes bractwa „Magneto“, Ireneusz i Andrzej Treider właściciele firmy „Auto-Moto Treider“ oraz Zbigniew Zwoliński przewodniczący rady gminy Śliwice.

Jury uznało, że Stanisław Sikorski otrzyma również nagrodę za „Odkrycie konkursu“, Mariusz Zielke z Czerska za modyfikację swojego pojazdu FSO Warszawa 223 z 1969 r. Udekorowało również Piotra Lipkowskiego za oryginalny rower Bałtyk R11 z 1955 r. Natomiast za sposób prezentacji nagrodzono Przemysława Elaka za samochód strażacki star oraz żuk. Pod względem stroju jury nagrodziło całą grupę K 750 Zblewski, Zabrocki, Olszewski.

Tradycją imprezy staje się konkurs zmiany koła na czas. W tym roku do rywalizacji stanęło 6 zawodników. - Najlepszy okazał się Tadeusz Dalecki z Cekcyna z czasem 2 minuty 14 sekund - informują organizatorzy. - Pokazową wymianę koła wykonał Robert Wróblewski, mechanik w firmie „Auto-Moto Treider“, któremu zajęło to 1 min. 41 sekund.

O tym, że warto przyjechać do Śliwic, przekonał się Antoni Kujawa ze Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych „Dragon“ z Tucholi, do którego trafił piękny rower ufundowany przez firmę „Auto-Moto Treider“.

- Dziękujemy właścicielom nietypowych pojazdów, jurorom za profesjonalną ocenę - dodają w urzędzie. - Paniom z KGW ze Śliwiczek, druhom z OSP za zabezpieczenie przejazdu, policjantom za akcję znakowania rowerów, a grupie tańca nowoczesnego „Insomnia“ za piękny pokaz oraz Andrzejowi i Ireneuszowi Treider właścicielom firmy „Auto-Moto Treiderom“, fundatorom nagród.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.