Do remontu w Bydgoszczy zabrakło... 3 punktów [lista ulic]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Do remontu w Bydgoszczy zabrakło... 3 punktów [lista ulic]

Mateusz Mazur

Mieszkańcy ulicy Ornej na Miedzyniu skarżą się, że ich droga nie zostanie w tym roku wyremontowana.

- Nawierzchnia ulicy Ornej jest w krytycznym stanie. Trudno przejechać samochodem po powstałych nierównościach i wybojach, a częste naprawy samochodów, ich zawieszeń, amortyzatorów i innych elementów generują spore koszty i realnie utrudniają użytkowanie z drogi - czytamy w piśmie, jakie niedawno dotarło do naszej redakcji od mieszkańców Miedzynia.

Bydgoszczanie mają żal do prezydenta Bruskiego oraz zarządu dróg, że nie uwzględniono ulicy Ornej w wieloletnim programie utwardzania ulic gruntowych, który rozpoczyna się w tym roku

Niezrozumiały jest dla nich również fakt, że proponowany im jest udział w programie 25/75, w którym większość kosztów remontu pokrywa miasto, ale wymagany jest również wkład własny.

Sześć kryteriów przy wyborze ulicy gruntowej do remontu:

- Dlaczego my mamy partycypować w kosztach budowy dróg? - pytają mieszkańcy ulicy Ornej. - Większość mieszkańców, to ludzie w starszym wieku już na emeryturach. Byłoby nietaktem prosić biednych emerytów o pokrywanie kosztów w wysokości 25 procent wartości realizowanej inwestycji - dodają.

Ulice gruntowe, jakie zostaną utwardzone w tym roku:

Miedzyń:

Czyżkówko:

Osowa Góra:

Opławiec-Smukała:

Glinki:

Siernieczek:

Piaski:

- Zgodnie z przyjętymi zasadami w pierwszym okresie czasu zlecone do zaprojektowania i wybudowania zarekomendowane zostały ulice, które uzyskały punktację na poziomie 13 punktów i więcej. Są ulice, które uzyskały 17 punktów. Ulica Orna zdobyła w przyjętej skali 10 punktów - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Oznacza, to że w tym roku na remont raczej nie ma szans. Mieszkańcy będą musieli poczekać na prace minimum do przyszłego roku.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.