Do remontu w Bydgoszczy zabrakło... 3 punktów [lista ulic]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Do remontu w Bydgoszczy zabrakło... 3 punktów [lista ulic]

Mateusz Mazur

Mieszkańcy ulicy Ornej na Miedzyniu skarżą się, że ich droga nie zostanie w tym roku wyremontowana.

- Nawierzchnia ulicy Ornej jest w krytycznym stanie. Trudno przejechać samochodem po powstałych nierównościach i wybojach, a częste naprawy samochodów, ich zawieszeń, amortyzatorów i innych elementów generują spore koszty i realnie utrudniają użytkowanie z drogi - czytamy w piśmie, jakie niedawno dotarło do naszej redakcji od mieszkańców Miedzynia.

Bydgoszczanie mają żal do prezydenta Bruskiego oraz zarządu dróg, że nie uwzględniono ulicy Ornej w wieloletnim programie utwardzania ulic gruntowych, który rozpoczyna się w tym roku

Niezrozumiały jest dla nich również fakt, że proponowany im jest udział w programie 25/75, w którym większość kosztów remontu pokrywa miasto, ale wymagany jest również wkład własny.

Sześć kryteriów przy wyborze ulicy gruntowej do remontu:

- Dlaczego my mamy partycypować w kosztach budowy dróg? - pytają mieszkańcy ulicy Ornej. - Większość mieszkańców, to ludzie w starszym wieku już na emeryturach. Byłoby nietaktem prosić biednych emerytów o pokrywanie kosztów w wysokości 25 procent wartości realizowanej inwestycji - dodają.

Ulice gruntowe, jakie zostaną utwardzone w tym roku:

Miedzyń:

Czyżkówko:

Osowa Góra:

Opławiec-Smukała:

Glinki:

Siernieczek:

Piaski:

- Zgodnie z przyjętymi zasadami w pierwszym okresie czasu zlecone do zaprojektowania i wybudowania zarekomendowane zostały ulice, które uzyskały punktację na poziomie 13 punktów i więcej. Są ulice, które uzyskały 17 punktów. Ulica Orna zdobyła w przyjętej skali 10 punktów - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Oznacza, to że w tym roku na remont raczej nie ma szans. Mieszkańcy będą musieli poczekać na prace minimum do przyszłego roku.

Mateusz Mazur

Dziennikarz portalu internetowego Gazety Pomorskiej www.pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.