Maciej Ciemny

Do pożaru uciekł nawet sprzed konfesjonału

Jarosław Steinborn Srebrny Krzyż Zasługi odebrał z rąk wojewody kujawsko-pomorskiej Ewy Mes. Fot. Archiwum ug Nowe Jarosław Steinborn Srebrny Krzyż Zasługi odebrał z rąk wojewody kujawsko-pomorskiej Ewy Mes.
Maciej Ciemny

Komendant Miejsko-Gminnego OSP, Jarosław Steinborn, jest strażakiem ponad 40 lat. Wciąż wyjeżdża do pożaru, gdzie dowodzi akcją.

Mieszkał na osiedlu 700-lecia. Postawiono tam 40 lat temu nową remizę. Jako 12-latek zapisał się więc z kolegami do pobliskiej jednostki OSP. Został do dziś.

- Okazało się, że mam to we krwi - mówi Steinborn. Raz zostawił dziewczynę na randce, bo usłyszał dźwięk syreny alarmowej.

- Klęczałem też w konfesjonale przy przedślubnej spowiedzi. Zabrzmiała syrena i wybiegłem z kościoła - śmieje się druh. Nigdy przez głowę nie przeszła mu myśl, że mógłby zostawić straż.

Mimo że teraz jednostką administruje jako komendant, to wciąż może pochwalić się największą liczbą wyjazdów w jednostce. Ostatnio brał udział w pożarze bloku, do którego doszło w Nowem w październiku. - Dowodziłem akcją do czasu pojawienia się druhów ze straży państwowej.

Srebrny Krzyż Zasługi dostał za dokonania dla ochrony przeciwpożarowej i na polu działalności społecznej.

Maciej Ciemny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.