Do Kamionek pojedziemy nie tylko w piękne i słoneczne dni

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
(AO)

Do Kamionek pojedziemy nie tylko w piękne i słoneczne dni

(AO)

Latem MZK uruchomi sezonową linię nr 62, która kursować będzie z Torunia do Kamionek. Autobus będzie jeździł również w deszczowe dni.

Na pierwszy rzut oka to żadna nowość. W końcu autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji jeżdżą do kąpieliska w Kamionkach już od wielu lat. Do tej pory robiły to na zlecenie Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Nad jezioro można było dojechać tylko wtedy, gdy dopisywała pogoda. Linia oznaczona numerem 106 była zatem nastawiona niemal wyłącznie na amatorów wypoczynku nad wodą. Wszystko to ma się jednak zmienić wraz z pierwszym dniem wakacji.

Z powodów formalnych władze miasta chcą od tego roku wprowadzić nowy typ przewozów komunikacją zbiorową obsługiwaną przez MZK. Chodzi o linię sezonową nr 62, która kursować ma z Torunia - z przystanku przy ul. Odrodzenia - do wspomnianych Kamionek nad jezioro. - Częstotliwość kursowania tej linii zwiększy się o dwa kursy - mówi prezydent Michał Zaleski. - Cena biletu sezonowego będzie taka sama, jak w przypadku biletów obowiązujących w granicach administracyjnych Torunia.

Urzędnicy liczą, że wprowadzone zmiany zachęcą do korzystania z tej linii także zwykłych pasażerów, niekoniecznie udających się na wypoczynek nad jezioro. W tym celu dla linii nr 62 wyznaczone zostały nowe, dodatkowe przystanki w podtoruńskich miejscowościach. Co więcej, w przeciwieństwie do poprzednich lat, kursy autobusów do Kamionek będą realizowane także w te dni, gdy pogoda nie dopisze plażowiczom.

Kolejnym ukłonem w stronę „zwykłych” pasażerów będzie ujednolicenie godzin odjazdów i dostosowanie ich do rytmu dnia osób pracujących. Na przykład z przystanku początkowego przy Odrodzenia linia nr 62 będzie odjeżdżać rano co godzinę - od 9 do 11 i po południu, także co godzinę - od 16.30 do 18.30 (razem 6 kursów).

Co istotne, jeśli zainteresowanie połączeniem okaże się wystarczająco duże, w planach jest utworzenie podobnej normalnej, regularnej linii podmiejskiej. Wszystko będzie zależało od jej opłacalności. Z wyliczeń urzędników wynika, że koszty uruchomienia linii nr 62 sięgną ok. 64 tys. zł, a przychody ze sprzedaży biletów dla tego połączenia wyniosą mniej niż połowę tej sumy - ok. 27 tys. złotych.

Ostateczną decyzję o uruchomieniu linii do Kamionek podejmą wkrótce radni.

Autor: (AO)

(AO)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.