Do Frankfurtu samoloty będą latać aż pięć razy w tygodniu [zdjęcie interaktywne]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Stempinska

Do Frankfurtu samoloty będą latać aż pięć razy w tygodniu [zdjęcie interaktywne]

Małgorzata Stempinska

Lufthansa zdecydowała się na dodatkowe połączenie, bo zainteresowanie pasażerów tym kierunkiem jest coraz większe.

Przewoźnik ma też inny powód do radości. Za połączenie lotnicze Bydgoszcz - Frankfurt otrzymał nagrodę „Trasa Roku 2015”. Statuetkę wręczono podczas gali „Najlepsza Linia Lotnicza 2015”, organizowanej przez portal pasażer.com. - Cieszymy się, że ta trasa została doceniona przez media branżowe. To tym bardziej dobra informacja, gdyż już od 29 marca pasażerowie bydgoskiego portu będą mogli skorzystać z dodatkowego, wtorkowego, połączenia na trasie Bydgoszcz - Frankfurt - mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Tak więc już od najbliższego wtorku samoloty do Frankfurtu będą latać pięć razy w tygodniu. Połączenie obsługuje nowoczesny i wydajny Bombardier CRJ-900, mogący zabrać na pokład 100 pasażerów. Do ich dyspozycji są miejsca w klasie biznes i ekonomicznej.Maszyna startować będzie z Frankfurtu we wtorki o godz. 10.40, a w Bydgoszczy wyląduje o godz. 12.10. Samolot w drogę powrotną wystartuje z Bydgoszczy o godz. 13.40, a lądowanie we Frankfurcie planowane jest na godz. 15.10.

Lufthansa lata z Frankfurtu do Bydgoszczy od 29 marca 2015 roku. - Do końca lutego tego roku na trasie Frankfurt - Bydgoszcz - Frankfurt obsłużonych zostało 19 699 pasażerów. Obserwujemy wzrost zainteresowania tym połączeniem w kolejnych miesiącach - przyznaje Frank Wagner, Country Manager Lufthansy w Polsce.

Warto podkreślić, że lotnisko we Frankfurcie jest portem przesiadkowym. Zatem rozpoczynając podróż w Bydgoszczy, możemy kontynuować ją w ponad 160 kierunkach oferowanych przez Lufthansę z Frankfurtu. Jest to największe z pięciu lotnisk centralnych przewoźnika.

To nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów. Już wkrótce znacznie przyjemniej będzie im upływać czas oczekiwania na lot. A wszystko dzięki kolejnym inwestycjom na bydgoskim lotnisku. Jeszcze przed letnim sezonem czarterowym podróżni będą mogli skorzystać z nowoczesnego i znacząco powiększonego terminalu. Na pierwszym piętrze znajdą się nowe sklepy, punkty usługowe i punkty gastronomiczne. Do dyspozycji odlatujących pasażerów będą też m.in. kioski z prasą, sklepy z towarami wolnocłowymi, a turyści będą mogli zakupić regionalne pamiątki. Na pierwszym piętrze powstaną również restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska oraz specjalnie zaprojektowany „lotniczy plac zabaw” dla dzieci oczekujących z opiekunami na podróż. Pasażerowie wybierający podróż klasą biznes będą mogli skorzystać z nowoczesnego saloniku VIP.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.