Do Chojnic powraca stary trener

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Do Chojnic powraca stary trener

Monika Smól

Zarząd Red Devils Chojnice rozwiązał kontrakt z trenerem Vlastimilem Bartosek. Jego miejsce zajmie Oleg Zozula, który prowadził już ten zespół.

Szkoleniowiec z Czech nie spełnił oczekiwań zarządu klubu, który postawił sobie na ten sezon bardzo wysoki cel - walkę o najwyższe miejsce w ekstraklasie futsalu. O podium.

- Na sezon 2015/16 przed Red Devils poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko - uzasadnia zarząd. - W polskim środowisku futsalowym głośno mówiono o tym, że chojnicki zespół będzie walczył o najwyższe miejsca. Niestety na dzień dzisiejszy drużyna prowadzona dotychczas przez Vlastimila Bartoska zajmuje piąte miejsce ze stratą ośmiu punktów do lidera tabeli - Gatty Zduńska Wola. Zarząd zdecydował się poczynić kroki ku temu, aby drużyna spełniła przedsezonowe aspiracje. Pomóc w tym ma nowy - stary trener.

Tym, który zapewnić ma drużynie lepsze wyniki, jest ponownie Oleg Zozulya. Ukraiński szkoleniowiec jeszcze w tym tygodniu ma dotrzeć do Chojnic. Czeka już tylko na wizę.

Przypomnijmy, z trenerem z Ukrainy rozwiązano kontrakt ponad rok temu. W sezonie 2012/2013 to właśnie pod wodzą Olega Zozulyi „Czerwone Diabły” wywalczyły - po zaciętej walce - historyczny tytuł wicemistrza Polski. Działaczom i kibicom marzy się ponowna radość ze spektakularnego zwycięstwa. Czy to się uda - okaże się w ciągu najbliższych miesięcy.

Z chojnicką drużyną pożegnał się również asystent trenera Marek Szank. Pierwszy mecz, jaki Red Devils rozegrają z trenerem Zozulyą na ławce będzie niedzielne spotkanie z wiceliderem tabeli - Rekordem Bielsko-Biała.

W rundzie jesiennej chojniczanie, na wyjeździe, ulegli temu rywalowi. W niedzielę liczą na rewanż.

W pierwszej kolejce tej rundy „tylko” zremisowali spotkanie z FC Toruń. Jeżeli marzą o czole tabeli, muszą szanować każdego rywala i wygrywać. Obecnie chojniczanie zajmują piąte miejsce w tabeli. W dwunastu meczach zebrali 19 punktów.

Z kolei najbliższy rywal bielszczanie - po tylu samo kolejkach - mają już 24 punkty. Liderem jest Gatta Active Zduńska Wola, która zebrała 27 punktów.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.