Do Charzyków wrócą triathloniści

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Do Charzyków wrócą triathloniści

Monika Smól

To pewne. Ogromne zainteresowanie Triathlonem Charzykowy spowodowało, że w tym roku impreza z cyklu Enea Tri Tour odbędzie się także u nas.

Co warte pokreślenia, organizatorzy dwukrotnie zwiększyli limit zawodników startujących na dystansie 56,5 km, czyli popularnej „ćwiartce”.

- Chętnych na start w malowniczych Charzykowach jest tylu, że dodatkowa pula miejsc niedługo również zostanie wyczerpana - informuje Aleksander Rosa, rzecznik prasowy ENDU SPORT.

- Podobnie sytuacja wygląda na pozostałych dystansach - sprincie oraz średnim, na których też kończą się miejsca. Jeżeli ktoś planuje zmierzyć się z trasą przez Bory Tucholskie, powinien się spieszyć.

Ubiegłoroczną, pierwszą taką imprezę w Charzykowach, organizatorzy ocenili jako bardzo udaną.

- Zainteresowanie startem w tegorocznych zawodach na dystansie 56,5 km (950 m trasy pływackiej, 45 km trasy rowerowej, 10,55 km trasy biegowej) odzwierciedla popularność, jaką triathlon osiągnął wśród aktywnych Polaków - dodaje Aleksander Rosa. - Liczba chętnych do startu nad Jeziorem Charzykowskim potwierdza, że jest to miejsce dobre zarówno dla początkujących triathlonistów, jak również dla doświadczonych zawodników. Debiutujący podczas Triathlonu Charzykowy doceniają przede wszystkim płaską trasę rowerową oraz biegową, a także otoczenie. Natomiast doświadczeni zawodnicy mogą sprawdzić swoje przygotowanie do sezonu na szybkiej trasie kolarskiej i biegowej, a to wszystko z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

11-12 czerwca rozegrane zostaną także starty na dystansie sprinterskim 28,25 km (475 m/22,5 km/5,275 km), średnim - 112,95 km (1900 m/90 km/21,95 km), sztafeta na dystansie 56,5 km oraz bieg rodzinny na dystansie 5 km.

- Na wszystkie dystanse zgłosiło swój udział łącznie blisko tysiąc zawodników - dodaje rzecznik prasowy. - Na liście startowej najsilniej obleganego dystansu 56,5 km z limitem 500 miejsc znajdują się już 454 osoby. Zachęcamy więc do szybkiego zakupu pakietów startowych. Podobna sytuacja jest też na dystansie sprinterskim i popularnej „połówce” - 112, 95 km.

Poza tym, zaplanowano bieg rodzinny, duathlon i bieg dla dzieci. Trasa zawodów jest też przystępna dla kibiców - etap biegowy zostanie poprowadzony promenadą wzdłuż brzegu jeziora i przystani jachtowej.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.