Długa lista skarg. Urzędnicy obiecują korekty. Pierwsze będą już od jutra

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Długa lista skarg. Urzędnicy obiecują korekty. Pierwsze będą już od jutra

Mateusz Mazur

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące nowej siatki połączeń w Bydgoszczy, można je zgłosić także do naszej redakcji.

Od kilkunastu dni bydgoscy drogowcy przyjmują wiele uwag w związku z wprowadzonymi zmianami w komunikacji miejskiej. Bydgoszczanie głośno mówią o swoim niezadowoleniu w sprawie linii autobusowych i tramwajowych.

Nie inaczej było w sobotę. Podczas pierwszego odjazdu z Fordonu do Rycerskiej prezydent Rafał Bruski musiał wysłuchać kilku skarg ze strony bydgoszczan. Zapowiedział, że wszystkie przekaże Zarządowi Dróg Miejskich.

W imieniu naszych Czytelników, którzy codziennie informowali nas o niekorzystnych zmianach postanowiliśmy zapytać władze miasta, czy istnieje szansa, by jakiekolwiek zmiany wprowadzić nieco wcześniej, niż po badaniach potoków pasażerskich, które mogą potrwać nawet trzy miesiące.

- Jeśli drogowcy ocenią, że zmiana może zostać szybko wprowadzona, to jej realizacja może nastąpić w ciągu kilku dni - zapowiedział w rozmowie z nami Mirosław Kozłowicz. wiceprezydent Bydgoszczy.

W podobnym tonie wypowiadał się sam Rafał Bruski podczas oficjalnego otwarcia linii w sobotę na Przylesiu. - Usłyszałem już kilka uwag. Dla tych, którzy prosili o zmiany będziemy korygować rozkład jazdy - zapewnił włodarz miasta.

Na efekt kilku próśb nie trzeba było długo czekać. W niedzielę drogowcy podjęli decyzję o tym, że pierwszy kurs z Łoskonia w kierunku centrum odbędzie się już o 4.20.

- Nowa godzina odjazdu zostanie wprowadzona od wtorku 19 stycznia na prośbę mieszkańców osiedla Nad Wisłą, dla których późniejsze odjazdy oznaczały spóźnienia do pracy - poinformował nas w niedzielę Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Drogowcy chcą też wyjść na przeciw potrzebom bydgoszczan i zapowiadają, że od dzisiaj od pierwszego kursu tramwaju do godziny 8 oraz od 21 do ostatniego kursu pracownicy ZDMiKP będą w pojazdach komunikacji miejskiej zbierać negatywne opinie na temat nowej siatki połączeń.

Uruchomiona została również infolinia w zarządzie dróg miejskich i komunikacji publicznej. Jej numer to (52) 582 27 87 (czynny w godzinach od 8 do 20).

Skargi w sprawie nowej siatki połączeń mogą Państwo zgłaszać także do naszej redakcji.
My potem przekażemy je urzędnikom. Na uwagi czekamy pod nr (52) 32 63 150 oraz adresem mateusz.mazur1@pomorska.pl.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.