Dlaczego pszczoły tańczą i czy są leniwe?

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Dlaczego pszczoły tańczą i czy są leniwe?

Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

W cekcyńskiej bibliotece zorganizowano po raz szósty spotkanie z cyklu „Tutaj mieszka nie tylko bajeczka“, które było poświęcone pszczołom.

Na początku dzieci wysłuchały książki „Opowiem ci mamo, skąd się bierze miód“, której czytanie połączone było z odpowiednim komentarzem.

- Dzieci dowiedziały się m.in., dlaczego pszczoły tańczą, czym różni się miód rzepakowy od gryczanego, dlaczego pszczoła ginie, gdy kogoś użądli i czy są leniwe pszczoły? - opowiada Anna Meler, prowadząca zajęcia. - A także skąd się bierze miód, jak wyrabia się świece z pszczelego wosku. Oglądały plaster miodu i ramkę wykonaną z naturalnego wosku.

Aby dzieciaki za długo nie siedziały i by uatrakcyjnić im temat, nie zabrakło też zabawy ruchowej do piosenki „Taniec Mai“ oraz specjalnie przygotowanej gry planszowej o pszczołach. - A na koniec był słodki poczęstunek - herbatniki z miodem rzepakowym - dodaje bibliotekarka. - Na kolejne spotkanie z tego cyklu zapraszamy dzieci i rodziców 26 kwietnia na godzinę 17. O czym będzie? Zdradzimy wkrótce.

Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.