Dla seniorów z Więcborka nie ma wakacji

Czytaj dalej
Fot. MGOPS Więcbork
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Dla seniorów z Więcborka nie ma wakacji

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Są głodni poznawania otaczającego ich świata i mimo okresu letniego chcą spędzać czas aktywnie. Na szczęście są ludzie, którzy pomogą.

Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie pozyskało środki finansowe na działalność klubu seniora działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Więcborku, a dokładniej na kilkumiesięczne zajęcia dla 30 seniorów i ich opiekunów.

Projekt ruszył w czerwcu i potrwa do końca roku. Kilka dni temu odbyły się zajęcia animacyjne dla grupy niepełnosprawnych seniorów. Mogli zapoznać się ze specyfiką gry na saksofonie. Ale to było dopiero pierwsze spotkanie z cyklu ośmiu o tematyce edukacyjno-kulturalnej. Nie teoria jest najważniejsza, tylko praktyka i dlatego największą radość sprawiło wysłuchanie utworów zagranych na tym instrumencie. Seniorzy wysłuchali chociażby „Polkę bawarską”, „Rock&roll-In the mood” czy „Walca Tulpenau”.

A jaki jest cel całego projektu? - Udział w przedsięwzięciu da seniorom możliwość aktywnego i wspólnego spędzania wolnego czasu, co przełoży się na ich zdrowie i samopoczucie. Zajęcia będą tak prowadzone, by seniorzy mogli aktywnie w nich uczestniczyć, będą jednocześnie dostosowane do ich możliwości i predyspozycji - wyjaśniają organizatorzy.

A seniorzy się cieszą.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.