Dla naszych dzieci - spotkania bez barier

Czytaj dalej
Fot. jotem
Jolanta Młodecka

Dla naszych dzieci - spotkania bez barier

Jolanta Młodecka

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Razem” zorganizowało letnie zajęcia dla dzieci. To była rehabilitacja poprzez zabawę

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Razem” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym znane jest z wielu inicjatyw na rzecz dzieci. Jedną z nich są wakacyjne zajęcia.

W swej działalności silnie akcentuje nie tylko troskę o dzieci niepełnosprawne, ale też - w ramach terapii - organizuje różne akcje integrujące je z innymi rówieśnikami. Dlatego do wspólnej, wakacyjnej zabawy zaproszeni zostali wszyscy chętni, zarówno uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, jak i innych placówek.

Zajęcia prowadzone były przez członków stowarzyszenia. Dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności przy wspólnej zabawie. Powstały więc przepiękne prace plastyczne, wyroby rękodzielnicze i makiety wspomnień. Nie zabrakło zajęć sportowych, a liczne gry i zabawy ruchowe sprzyjały zdrowej rywalizacji.

W zajęciach gościnnie uczestniczyły również dzieci z Kenii: David, Ruth, Maria i Ela. Przyjęci zostali entuzjastycznie, a różnice kulturowe, czy bariera językowa nie stanowiły żadnego problemu, bo dziecięca przyjaźń jest szczera, bezgraniczna i pełna tolerancji - napisała do nas Celina Głowacka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.