„Diabły” walczą o brąz

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Monika Smól

„Diabły” walczą o brąz

Monika Smól

Red Devils Chojnice zmierzą się w niedzielę z Rekordem Bielsko-Biała przed własną publicznością. Stawką jest brązowy medal ekstraklasy futsalu.

Pierwszy mecz barażowy rozpocznie się na parkiecie Centrum Park Chojnice o godz. 18.

Przypomnijmy, „Czerwone Diabły” uplasowały się po sezonie zasadniczym na czwartym miejscu w tabeli. Jutro walka toczyć będzie się do trzech zwycięstw. Bielszczanie, którzy zajmują drugą lokatę w tabeli - przystępują do zmagań z prezentem w postaci jednej wygranej. Po niedzielnym meczu stan rywalizacji wyglądał będzie 1:1 - jeśli chojniczanie wygrają, lub 2:0 - gdy wygrają bielszczanie. Futsalowcy z grodu Tura przystąpią do rywalizacji wzmocnieni historycznym zwycięstwem w Pucharze Polski. Co istotne - drużyną, którą kilka dni temu udało im się pokonać w walce o to trofeum - był właśnie zespół z Bielsko - Białej. Mimo iż toczyli z tym przeciwnikiem wyrównany pojedynek - mają powód, aby przed tym starciem czuć się pewnie. Tym bardziej, że dwa z trzech spotkań w tym sezonie - ligowy i Pucharu Polski - z tą drużyną wygrali. Nie odnieśli z bielszczanami żadnej porażki - trzecie starcie zakończyło się remisem. O złoto ekstraklasy zagrają Gatta Active Zduńska Wola i Pogoń Szczecin.

Największy sukces ligowy Red Devils odnieśli w sezonie 2012/2013, kiedy to cieszyli się z tytułu wicemistrza Polski. Wówczas trenerem był także Oleg Zozulya.

Organizatorzy zapowiadają, że przed ligowym spotkaniem odbędzie się prezentacja Pucharu Polski.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.