„Delfin” we Włocławku otworzy się na ekipę budowlaną

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Małgorzata Goździalska

„Delfin” we Włocławku otworzy się na ekipę budowlaną

Małgorzata Goździalska

Przetarg na przebudowę basenu został w końcu ogłoszony.

Pływalnia „Delfin” jest zamknięta od kilku miesięcy. Czeka bowiem na przebudowę. A ta spóźnia się z powodu kłopotów z dokumentacją. Ale jak poinformowała wczoraj Magdalena Korpolak-Komorow-ska, zastępca prezydenta Wło-cławka do spraw inwestycji, zmieniono biuro projektowe i dokumentacja została w końcu sporządzona, a urząd miasta przedwczoraj ogłosił przetarg mający wyłonić wykonawcę robót. Otwarcie ofert ma nastąpić 27 kwietnia.

- W specyfikacji przetargowej określiliśmy termin zakończenia prac, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie na 1 sierpnia 2018 roku - mówi wiceprezydent Kor- polak-Komorowska.

Jak zmieni się pływalnia „Delfin”? Będzie nowa elewacja, bo obiekt objęty zostanie termomodernizacją. Nowa elewacja ma nawiązywać swym charakterem do sąsiadujących z nią obiektów sportowych. Będzie także zmieniony dach. Obiekt zostanie też przebudowany w środku i rozbudowany w części południowej. - Uzyskamy w ten sposób przestrzeń, w której znajdzie się trzecia niecka basenowa - wyjaśnia Magdalena Korpolak-Komorowska.

Trzecia niecka basenowa w „Delfinie” będzie miała kształt elipsy. W środku elipsy mają się znaleźć: gejzer, leżanki do masażu, a także urządzenia wodne do fitnessu.

Co z dwiema nieckami basenowymi, które do niedawna służyły włocławianom? Nie są przewidziane do remontu, bo ich stan jest dobry. Ale zmieni się serce basenu - wykorzystana bowiem zostanie nowa technologia uzdatniania wody z podchlorynem w roli głównej.

Zlikwidowana natomiast zostanie część hotelowa na drugim piętrze. Będą tam sale fitness, a ponadto strefa gastronomiczno-konsumpcyjna. Koszt tej inwestycji to kilkanaście milionów złotych.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.