Delegaci KOD zdecydują w Toruniu o swojej przyszłości

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
SS

Delegaci KOD zdecydują w Toruniu o swojej przyszłości

SS

W sobotę 170 przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji wybierze w Toruniu nowe władze. Delegaci zajmą się też zmianami statutu i planami.

Toruń jako miejsce zjazdu został wybrany przez Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji, chociaż miał pod tym względem sporą konkurencję. - Przedstawiliśmy ofertę, którą zarząd główny przyjął - mówi Aleksandra Solecka, szefowa struktur regionalnych komitetu.

Będzie to pierwsze takie spotkanie delegatów Komitetu Obrony Demokracji w jego historii. W sobotę na toruńskich Jordankach zapadną decyzje, które mogą przesądzić o jego dalszym istnieniu.

170 delegatów z całego kraju wybierze nowe władze, w tym przewodniczącego.

O ten fotel ubiega się dwóch panów - dotychczasowy lider KOD Mateusz Kijowski oraz Krzysztof Łoziński. Zdaniem wielu komentatorów ta decyzja może się okazać kluczowa.

Mateusz Kijowski, chociaż jest jednym z twórców komitetu, przez swoje potknięcia i grzechy, wykorzystywane przez obóz rządzący, stał się dla KOD-u ciężarem, a może okazać się gwoździem do jego trumny. W sumie, łącznie z kandydatami na te i inne stanowiska, w toruńskim zjeździe może wziąć udział 230 osób. Liczba ta może ulec zmianie, ponieważ kandydatów będzie można zgłaszać do ostatniej chwili.

Zjazd będzie trwał dwa dni. Rozpocznie się w sobotę na Jordankach. Delegaci wysłuchają sprawozdania ustępujących władz i wybiorą ich następców. Następnego dnia, w jednym z toruńskich hoteli, będą dyskutować o planach na przyszłość. - Na pewno będą poruszane sprawy statutowe, organizacja samego stowarzyszenia i zmiany statutu - mówi Roman Piotrowski, członek Zarządu Regionu. - Jest wiele propozycji zmian.

Przedstawiciele każdego regionu przyjadą do Torunia z listami zawierającymi ich propozycje i sugestie. Czego jeszcze spodziewają się po zjeździe?

- Na pewno konsolidacji wszystkich regionów i ludzi, którzy w nich działają - dodaje Piotrowski. - Abyśmy mogli iść do przodu z podniesionym czołem.

W spotkaniu nie wezmą udziału goście spoza komitetu, chociaż jego władze brały to wcześniej pod uwagę. Delegaci będą mieli okazję, aby poznać Toruń.

SS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.