Debatowali z młodymi o problemie uzależnień

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Redakcja

Debatowali z młodymi o problemie uzależnień

Redakcja

Pod hasłem „Razem przeciw dopalaczom“ w Żnińskim Domu Kultury zorganizowano debatę poświęconą profilaktyce uzależnień.

Koordynatorem powiatowym był Leszek Kowalski - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, a patronami akcji: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty z Bydgoszczy oraz starosta żniński.

- W debatę włączyli się żnińscy policjanci zajmujący się na co dzień szeroko zakrojoną profilaktyką. W spotkaniu wzięli również udział dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Nie zabrakło przedstawiciela instytucji zajmującej się terapią i pomocą osobom uzależnionym, a także przedstawicieli powiatowych instytucji pomocowych, którym problematyka uzależnień nie jest obca - poinformował Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy policji w Żninie.

Na debatę licznie przybyła młodzież, która - jak pokazują statystki - jest grupą najbardziej narażoną na ten rodzaj zagrożeń. - Policjanci przybliżyli charakterystykę przestępczości narkotykowej oraz odpowiedzialność karną za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Później wywiązała się dyskusja poprzedzona pytaniami ze strony młodzieży.

Spotkanie uświetniał młodzieżowy zespół rockowy.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.