Debata o budżetach obywatelskich

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Debata o budżetach obywatelskich

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Stowarzyszenie Projekt Chojnicka Samorządność zaprasza dziś o godz. 18 do Szkoły Muzycznej na debatę o budżetach obywatelskich.

- Do udziału zaprosiliśmy Mariusza Brunkę, radnego miejskiego, Jerzego Świerczewskiego, przewodniczącego osiedla nr 8 i Andrzeja Ciemińskiego, pełnomocnika burmistrza ds. budżetów osiedlowo-obywatelskich - mówią organizatorzy.

Wykluczony poczuł się burmistrz Arseniusz Finster, który zaproszenia nie dostał. Ale zapowiedział, że i tak przyjdzie. - Liczę na to, że będę mógł zabrać głos - powiedział na ostatniej konferencji prasowej.

Może być ostro, bo z budżetami osiedlowo-obywatelskimi nie wszystko idzie jak po maśle. Punktem zapalnym była ostatnio lokalizacja lodowiska na Starym Rynku w Chojnicach, jakiej chce samorząd mieszkańców osiedla nr 1, gdzie przewodniczącym jest Mariusz Brunka, lider PChS i adwersarz burmistrza.

Ratusz patrzy na ten pomysł niechętnie. Raz, że osiedla na taki wydatek nie stać, dwa, że lokalizacja może być niedogodna dla tych, którzy niekoniecznie chcą się w centrum potykać o lodowisko, trzy, bo mogą być protesty mieszkańców z uwagi na hałas agregatów.

Tak samo burmistrz kręci nosem na pomysł wydzierżawienia lodowiska na trzy miesiące. - To jest absurdalne - komentuje. - Nie dopuszczę do tego, by wydawać tak duże pieniądze na dzierżawę.

Za to nie wyklucza opcji, jaką podpowiedział dziennikarz chojnice.tv Jerzy Erdman, by lodowisko umieścić na boisku SP nr 1 i Gimnazjum nr 2.

A co na to osiedlowi działacze? Dowiemy się pewnie na zebraniu.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.