Jan Szczutkowskidzial.sportowy@pomorska.pl

Dawid Jagodziński poniżej oczekiwań

Dawid Jagodziński w maju ma powalczyć w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym do zmagań w Rio de Janeiro. Fot. Tymon Markowski Dawid Jagodziński w maju ma powalczyć w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym do zmagań w Rio de Janeiro.
Jan Szczutkowskidzial.sportowy@pomorska.pl

Z tureckiego Samsunu, gdzie w sobotę rozpoczęły się kwalifikacje olimpijskie z udziałem ponad 230 zawodników, nadchodzą niepomyślne wieści.

Polacy, reprezentowani przez zawodników Rafako Hussars Poland, jak na razie odpadają jeden po drugim. W gronie przegranych jest również Dawid Jagodziński.

Inowrocławianin, walczący w wadze papierowej (poniżej 49 kg), w pierwszej walce przegrał jednogłośnie na punkty z 19-letnim Christosem Cherakisą (Niemcy). Sędziowie punktowali 30:27, 29:28, 30:27 na korzyść rywala Dawida.

Liczyliśmy, że bardziej doświadczony Jagodziński (ćwierćfinalista ostatnich mistrzostw Europy i świata, starszy od rywala o 6 lat) odniesie zwycięstwo. Tym bardziej, że brał udział w trzymiesięcznych przygotowaniach, w tym w dwóch zagranicznych - w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Dotychczas przepustkę do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio uzyskał Tomasz Jabłoński (-75) na podstawie wysokiego miejsca, zajętego w rankingu ligi World Series of Boxing. Kolejną szansą dla Jagodzińskiego na zakwalifikowanie się do Rio będzie ostatni turniej kwalifikacyjny w maju w Bułgarii.

Autor: Jan Szczutkowski

Jan Szczutkowskidzial.sportowy@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.