Paulina Błaszkiewicz

David Lynch w CSW. Różne oblicza mistrza kina

David Lynch to kolejny po Davidzie Cronenbergu i Bryanie Adamsie artysta, który w ramach festiwalu Camerimage zaprezentuje swoje prace. Fot. Tomasz Czachorowski David Lynch to kolejny po Davidzie Cronenbergu i Bryanie Adamsie artysta, który w ramach festiwalu Camerimage zaprezentuje swoje prace.
Paulina Błaszkiewicz

David Lynch to kolejny po Davidzie Cronenbergu i Bryanie Adamsie artysta, który w ramach festiwalu Camerimage zaprezentuje swoje prace.

Od 27 września w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu można oglądać niezwykłe prace wybitnej meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku w Polsce.

Toruń ma Lyncha
Dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród kinomanów cieszy się również wystawa „Silence and Dynamism” Davida Lyncha, choć odbędzie się dopiero w listopadzie. W Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” będzie można spotkać słynnego reżysera oraz zobaczyć jego prace, które nie są związane tylko z filmem.

- W tym roku festiwal Camerimage i Centrum Sztuki Współczesnej zapraszają na pierwszą w Europie tak przekrojową wystawę twórczości Lyncha. Dzieła, które zostaną zaprezentowane pochodzą zarówno z kolekcji artysty, jak i galerii amerykańskich, niemieckich i francuskich - mówił Marek Żydowicz, kurator programowy Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu oraz twórca festiwalu Camerimage.

25 lat minęło
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage za kilka tygodni będzie obchodził w Bydgoszczy swoje 25. urodziny.

Na jubileuszową edycję, która odbędzie się w dniach 11-18 listopada, organizatorzy przygotowują niespodzianki i wydarzenia specjalne. Jednym z nich jest m.in. wystawa Davida Lyncha w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, która zapowiada się bardzo ciekawie. Podobnie jak w roku ubiegłym swoje prace zaprezentuje mistrz kina, ale nie każdy wie, że David Lynch uważany za wizjonera to także świetny malarz, rysownik, grafik i fotografik, kompozytor muzyki i jej wykonawca.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Błaszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.