Dominik Fijałkowski

Darmowe autobusy są dla Inowrocławia zbyt drogie

Darmowe przejazdy inowrocławian autobusami MPK byłyby zbyt dużym obciążeniem dla budżetu miasta. Fot. Dominik Fijałkowski Darmowe przejazdy inowrocławian autobusami MPK byłyby zbyt dużym obciążeniem dla budżetu miasta.
Dominik Fijałkowski

Bełchatów, Stryków, Kościerzyna, Środa Wielkopolska, Wadowice, to miejscowości, których mieszkańcy mogą za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.

Ostatnio dołączył do nich Tomaszów Mazowiecki. W związku z wymianą autobusów na hybrydowe, wprowadzono tam darmowe przejazdy dla posiadaczy Karty Tomaszo-wianina. Władze miasta chcą w ten sposób jeszcze bardziej wypromować Kartę i sprawić, że mieszkańcy pozostawiać będą na parkingach swoje auta i przesiadać się do miejskich autobusów, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza.

MPK z budżetu miasta musiałoby otrzymywać 13 mln zł rocznie. Dlaczego nie wyda? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.