Dariusz Sirko z Inowrocławia napisał kieszonkową historię Polski

Czytaj dalej
Dariusz Nawrocki

Dariusz Sirko z Inowrocławia napisał kieszonkową historię Polski

Dariusz Nawrocki

Dariusz Sirko z Inowrocławia napisał w języku angielskim kieszonkową historię Polski dla obcokrajowców, czyli "Pocket History of Poland".

Dariusz Sirko jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych Collegium Civitas, a od 2018 roku - studentem Graduate School for Social Research certyfikowanych przez Lancaster University przy Polskiej Akademii Nauk. W 2017 roku uczestniczył w projekcie mobilności europejskiej, gdzie prowadził wykłady na temat kultury i historii Polski.

Skąd pomysł na napisanie tej książki?

- Kiedy uczestniczyłem w projekcie mobilności europejskiej na Maderze, poproszono mnie o poprowadzenie serii wykładów o polskiej historii i kulturze. Te spotkania z obcokrajowcami zainspirowały mnie do napisania książki, która w nieco lżejszej formie, ale z zachowaniem wszystkich najistotniejszych faktów historycznych, przybliżałaby im naszą przeszłość, ale też czasy współczesne - wspomina Dariusz Sirko. - Okazało się, że moi rozmówcy niewiele o nich wiedzieli, byli jednak bardzo ciekawi Polski i Polaków. Stąd też, po powrocie z Madery, zdecydowałem się napisać "Pocket History of Poland" - kieszonkową wersję dziejów Polski, która w pigułce przedstawia historię naszego kraju - dodaje.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.