Dani Alves: Sanchez to świetny zawodnik, ale nie dla Barcy

Czytaj dalej
Fot. Frank Augstein
FREL, AIPtomasz.froehlke@pomorska.pl

Dani Alves: Sanchez to świetny zawodnik, ale nie dla Barcy

FREL, AIPtomasz.froehlke@pomorska.pl

Według obrońcy Barcelony, Daniego Alvesa, Alexis Sanchez jest bardzo ważnym ogniwem Arsenalu, ale wciąż brak mu większego sukcesu.

Dziś na Camp Nou koledzy z byłej drużyny będą mieli okazje zagrać przeciwko sobie po raz drugi w tym roku.

Sanchez dołączył do Arsenalu w 2014 r. Od tamtej pory reprezentant Chile tylko raz miał okazje wznosić się na wyżyny, kiedy to w 2015 r. wygrał z londyńskim klubem Puchar Anglii. Kanonierzy wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Anglii, tracąc do lidera z Leicester osiem punktów. Oprócz tego Sanchez będzie miał okazje po raz kolejny spotkać się ze swoimi kolegami z byłej drużyny. Dziś Arsenal zagra na Camp Nou w meczu rewanżowym 1/8 finału z Barceloną. W pierwszym meczu lepsza była „Blaugrana”, która pokonała zespół Sancheza 2:0. Alves twierdzi, że do Barcelony trafiają sami znakomici zawodnicy. Niektórzy jednak nie dają sobie rady z ideologią gry i schematami taktycznymi nakreślonymi przez trenerów.

- Trudno grać w Barcelonie, bo trzeba zrozumieć ideę gry. Alexis jest świetnym graczem, ale tutaj nie zostanie bohaterem. To jest typ piłkarza, który potrzebuje sukcesu - tłumaczy Alves. - Ci, którzy tutaj przychodzą i odchodzą nie są złymi zawodnikami. Oni potrzebują sukcesów indywidualnych, a w Barcelonie nie potrzeba takich osób.

FREL, AIPtomasz.froehlke@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.