Damiana Kaśków doceniono w Warszawie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
JBN

Damiana Kaśków doceniono w Warszawie

JBN

Mieszkaniec Barcina został jednym z 22 animatorów, których wyróżniono podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Programu Nasz Orlik.

Uroczystość zorganizowano w w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Wyróżnienia wręczyli - Monika Chabior, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej i Dariusz Buza, przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Fundacja nagradza tych, którzy poprzez swoje działania przyczyniają się do upowszechniania sportu na orlikach. Otrzymali je animatorzy i animatorki, którzy w 2015 roku brali udział w edycji projektu „Animator - Moje Boisko Orlik 2012“.

To świetna motywacja

Damiana Kaśków uhonorowano w kategorii „Innowacja w uspołecznianiu“. Dzięki niemu orlik znajdujący się przy SP nr 1 stał się ważnym miejscem dla lokalnej społeczności.

Barcinianin na orliku pracuje od marca 2011 roku. To tu odbywa się m.in. Barcińska Amatorska Liga Orlika, Mała Liga Mistrzów. Tu zorganizowano pikniki charytatywne i spotkanie kobiet połączone z profilaktyką raka piersi. Regularnie odbywają się zajęcia w piłkę nożną i siatkówkę. Jak widać promuje się tutaj aktywność i zdrowy styl życia.

Damian Kaśków mówi, że nie spodziewał się takiego wyróżnienia. Konkurencja w całej Polsce jest przecież spora. Nagroda jednak cieszy i na pewno motywuje i zachęca do dalszego działania na sportowej niwie.

U boku ludzi sportu

W nagrodę barcinianin dostał m.in. premię w bonach towarowych i dyplom „Animatora Roku“. Jego starania doceniły także władze gminy wręczając 300 złotych.

Warto dodać, że Damian jest jednym z trzech animatorów z województwa kujawsko-pomorskiego, do których powędrowały w tym roku wyróżnienia. Dwa pozostałe trafiły do Kijewa Królewskiego i Działynia.

Uroczystość w Warszawie prowadził Michał Olszański. Obecni byli także ludzie sportu. Wśród nich m.in. siatkarz Michał Prus czy Artur Partyka, były lekkoatleta i Bogdan Wenta, były trener polskich szczypiornistów.

JBN

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.