Dają dobry przykład młodym pokoleniom

Czytaj dalej
Fot. Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka

Dają dobry przykład młodym pokoleniom

Karolina Rokitnicka

Jedenaście par z Rypina obchodziło 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Z tej okazji jubileuszu w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość, podczas której burmistrz Rypina Paweł Grzybowski wręczył jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Nadał je prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. W uroczystości uczestniczyła też kierownik USC Aneta Wilkanowska i przewodniczący Rady Miasta Jarosław Sochacki. Wszyscy zgodnie wyrazili uznanie dla trudu i pracy, jaka małżonkowie włożyli, by ich związki były trwałe.

- Dziękuję jubilatom za godne i długie pożycie małżeńskie oraz przykład dla młodego pokolenia. Pół wieku wspólnego życia świadczy o miłości, wierności, wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Jubilaci, wśród których jest wielu społeczników, stanowią wzór do naśladowania - mówił burmistrz.

Pary obchodzące Złote Gody otrzymały nie tylko medale od prezydenta, ale także legitymacje, gratulacje, kwiaty oraz życzenia od władz miasta.

- Jubilaci reprezentują pokolenie, w którym gdy coś się zepsuło to się to naprawiało. Dziś najczęściej kupuje się nowe. Warto brać przykład z osób, które swoje związki naprawiały - dodał Jarosław Sochacki.

Wśród odznaczonych są: Barbara i Józef Chmielewscy, Krystyna i Jerzy Furman, Janina i Jan Golus, Halina i Ryszard Jezierscy, Daniela i Ryszard Kędzierscy, Jadwiga i Rajmund Lewandowscy, Teresa i Mieczysław Liszewscy, Anna i Sławomir Karol Morawscy, Halina i Jan Tyburscy, Zofia i Jan Wysoccy oraz Teresa i Franciszek Wójtowicz.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.