Dają dobry przykład młodym pokoleniom

Czytaj dalej
Fot. Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka

Dają dobry przykład młodym pokoleniom

Karolina Rokitnicka

Jedenaście par z Rypina obchodziło 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Z tej okazji jubileuszu w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość, podczas której burmistrz Rypina Paweł Grzybowski wręczył jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Nadał je prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. W uroczystości uczestniczyła też kierownik USC Aneta Wilkanowska i przewodniczący Rady Miasta Jarosław Sochacki. Wszyscy zgodnie wyrazili uznanie dla trudu i pracy, jaka małżonkowie włożyli, by ich związki były trwałe.

- Dziękuję jubilatom za godne i długie pożycie małżeńskie oraz przykład dla młodego pokolenia. Pół wieku wspólnego życia świadczy o miłości, wierności, wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Jubilaci, wśród których jest wielu społeczników, stanowią wzór do naśladowania - mówił burmistrz.

Pary obchodzące Złote Gody otrzymały nie tylko medale od prezydenta, ale także legitymacje, gratulacje, kwiaty oraz życzenia od władz miasta.

- Jubilaci reprezentują pokolenie, w którym gdy coś się zepsuło to się to naprawiało. Dziś najczęściej kupuje się nowe. Warto brać przykład z osób, które swoje związki naprawiały - dodał Jarosław Sochacki.

Wśród odznaczonych są: Barbara i Józef Chmielewscy, Krystyna i Jerzy Furman, Janina i Jan Golus, Halina i Ryszard Jezierscy, Daniela i Ryszard Kędzierscy, Jadwiga i Rajmund Lewandowscy, Teresa i Mieczysław Liszewscy, Anna i Sławomir Karol Morawscy, Halina i Jan Tyburscy, Zofia i Jan Wysoccy oraz Teresa i Franciszek Wójtowicz.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.