Dadzą więcej minimalnej. Zarabiający powyżej też pójdą po podwyżkę

Czytaj dalej
Fot. Dziennik Zachodni
Agnieszka Domka-Rybka

Dadzą więcej minimalnej. Zarabiający powyżej też pójdą po podwyżkę

Agnieszka Domka-Rybka

Najniższe wynagrodzenie może od 2019 roku wynosić 2250 złotych brutto miesięcznie, a stawka godzinowa – 14,7 złotych. Kujawsko-pomorski pracodawca: - W kolejce po podwyżki ustawią się także ci, którzy dziś zarabiają więcej.

Obecnie płaca minimalna wynosi 2100 zł brutto miesięcznie, a stawka godzinowa 13,70 zł brutto. Od nowego roku pensja ma wzrosnąć do 2250 zł brutto (1633 zł na rękę), a dochód za godzinę do 14,70 zł (12, 60 zł).

Zaczną kombinować

- Grupa firm płacących minimalne stawki, w tym godzinowe była i jest u nas niewielka - uważa Roman Rogalski, prezes Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Lewiatan.

Najniższe wynagrodzenie może od 2019 roku wynosić 2250 złotych brutto miesięcznie, a  stawka godzinowa – 14,7 złotych. Chętnych po większą wypłatę będzie jednak więcej.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.