Dąbrowa chce więcej inwestycji w drogi [lista]

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/Dariusz Nawrocki
Agnieszka Nawrocka

Dąbrowa chce więcej inwestycji w drogi [lista]

Agnieszka Nawrocka

Zdaniem mieszkańców Dąbrowy powiat powinien wydać w tym roku na remonty dróg w ich gminie 850 tysięcy złotych

Przedstawiciele Dąbrowy już w grudniu mówili, że są pomijani przy konstruowaniu budżetu. Chodzi o brak inwestycji na terenie ich gminy. Swoje uwagi wójt Marcin Barczykowski i przewodniczący rady gminy zgłosili na sesji powiatowej po uchwaleniu budżetu. Przypomnijmy, że Władysław Domagalski pytał wtedy starostę czy gmina Dąbrowa leży w powiecie mogileńskim.

Teraz Władysław Domagalski zaprosił na obrady rady gminy do Dąbrowy przedstawicieli powiatu. Chciał, aby przyjechali wszyscy radni powiatowi. Zjawił się tylko starosta Tomasz Barczak oraz Lucyna Heinich, radna powiatu z gminy Dąbrowa. Starosta przedstawił założenia tegorocznego budżetu powiatu. Informował także, że powiat ma do utrzymania 396 kilometrów dróg. Z tego 56 kilometrów leży w gminie Dąbrowa, to stanowi niewiele ponad 14 procent. Cały powiatowy budżet na drogi wynosi ponad 6 mln złotych.

Mieszkańcy Dąbrowy szybko więc obliczyli, że z całej tej puli na inwestycje drogowe, utrzymanie zimowe, naprawy poboczy powiat powinien wydać u nich około 850 tysięcy złotych.

Starosta Tomasz Barczak wykluczył taki podział pieniędzy przy konstruowaniu budżetu. Mieszkańcy jednak nie poddają się. Wręczyli staroście petycję. W niej wypunktowali, jakich inwestycji oczekują do starostwa. Mowa tylko o przedsięwzięciach związanych z poprawą stanu dróg. W petycji spisano zadania, jakie wymienili podczas ostatniej sesji radni, są też takie, na które mieszkańcy czekają od lat. Lista zawiera potrzeby w trzynastu sołectwach. Podpisana jest przez wójta, radnych oraz trzynastu sołtysów.

Wśród inwestycji jakie należy zrobić znalazły się m.in.:

To nie koniec listy. Mieszkańcy chcieliby także naprawy drogi Dąbrowa-Mierucin, Mokre-Mierucinek, alei lipowej: Mokre-Krzekotowo.

Agnieszka Nawrocka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.